XXI Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy O. Romanowi za słowo Boże i wspólną modlitwę. Dziś po Mszach św. przed kościołem można nabyć książki o o. Pio i różańce z San Giovanni Rotondo. O godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego spotkanie Grupy Modlitewnej o. Pio i chętnych.

2. W poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

3. Okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w sobotę 31 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana o godzinie 11.00. Z naszej parafii pojedzie delegacja.

4. Od września wznawiamy po wakacyjnej przerwie Mszę św. niedzielną o godz. 16.00 i Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę:

- z racji 1-szej niedzieli miesiąca - po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Eucharystyczne, Procesja i spotkanie dla Kół Żywego Różańca i Asysty Procesyjnej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

6. W niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę. O godz. 9.30 Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny.

7. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a pod chórem będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

8. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza na  „Piknik Sportowo – Rekreacyjny” oraz na „VI Miński Dzień Dużej Rodziny”, który odbędzie się 1 września b.r. na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w godzinach 13.00 – 19.00. Szczegóły na plakatach.

9. 14 września b.r. o godz. 6.00 sprzed Domu Parafialnego wyruszy autokarowa pielgrzymka do Włocławka na modlitwę pod krzyżem w obronie wiary. Powrót ok. 20.00. Po drodze będzie nawiedzenie miejsca męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach św. Koszt 60,- zł obejmuje ubezpieczenie, płatne przy zapisie. Szczegóły w gablocie.

10. Dziękujemy 2 rodzinom za ofiarę 800,- zł. na złocenie ołtarza.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:

„Stop deprawacji dzieci i młodzieży” – Apel bp. Marka Mendyka do rodziców  w związku z planowanym finansowaniem przez samorządy edukacji seksualnej. W numerze formularz oświadczenia rodziców w tej sprawie.; „Syn Kościoła i Polski” – O Wojciechu Korfantym, wybitnym Polaku i wiernym synu Kościoła oraz „Pakt przyjaźni dwóch tyranów” – O skutkach dla Polski paktu Ribbentrop - Mołotow;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Z konfesjonału do więzienia” – W Australii uchwalono prawo nakazujące złamanie tajemnicy spowiedzi; oraz „Ideologia i ideolodzy” – Natchnieni przez diabła grzesznicy robią z siebie ofiary, twierdząc, że jakakolwiek krytyka ich słów i czynów to mowa nienawiści.