XX Niedziela Zwykłą

1. Dziś:

-  o godz. 12.30  Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy w jej obronie w 1920 roku oraz w zgłoszonych intencjach zbiorowych. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- o godz. 17.00 Katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

2. Serdecznie dziękujemy O. Oblatowi za słowo Boże i wspólną modlitwę. Po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość nabycia kalendarza misyjnego.

3. Młodzieżowa drużyna Pożarnicza zaprasza na pokaz strażacki dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 na placu przed Miejskim Domem Kultury. Dla dzieci są przygotowane atrakcje.

4. Grupa Modlitewna o. Pio zaprasza 23 sierpnia w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną wspólnym różańcem z rozważaniami o. Pio. Po Mszy św. zaprasza na spotkanie w salce Domu Parafialnego.

5. W niedzielę 25 sierpnia kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Roman Rusek.

6. Sołtys wsi Stara Niedziałka wraz z prezesem OSP serdecznie dziękują wszystkim osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc przy  organizacji poczęstunku dla pielgrzymów, a w szczególności Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Dziękują panu Sławomirowi Gromulskiemu za przekazanie wyrobów cukierniczych, panu Wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki Antoniemu Januszowi Piechoskiemu oraz mieszkańcom wsi za hojność, ofiarność i życzliwość.

7. Bóg zapłać pewnemu panu za ofiarę 800,- zł. na złocenie ołtarza.

8. Parafialny Zespół Caritas w dalszym ciągu prosi o przynoszenie fantów na loterię. Można je składać do kosza wystawionego w kościele. Do tej pory przyniesiono około dwieście fantów, a potrzeba ich prawie pięćset. Aby otrzymać wymaganą, urzędową zgodę na urządzenie loterii trzeba wcześniej złożyć odpowiednie dokumenty, w tym także wykaz fantów. W przeciwnym wypadku loteria się nie odbędzie. Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym, szczególnie niepełnosprawnym i starszym.

9. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Stańmy pod krzyżem” – Dlaczego diecezja włocławska przyjęła u siebie inicjatywę „Polska pod krzyżem” i czy biskupi powinni bardziej otworzyć się na współpracę ze świeckimi?; „Standardy >pełne szacunku<” – Dobrze, że nie brakuje biskupów, którzy z punktu widzenia Ewangelii nie boją się mówić o złu modnych dzisiaj ideologii oraz „Najbardziej polski kościół Wilna” – Dzieje wileńskiego kościoła, w którym Msze święte do dzisiaj sprawowane są tylko po polsku;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Chwała za progiem” – O zmarłym mówimy nieboszczyk i myślimy o grobie. W tym słowie jest niebo, nie grób.; oraz „Nie możemy być bierni” – O stanowisku Kościoła wobec przemocy i ideologii LGBT; Do numeru jest dołączony jest bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100 rocznicą jego wybuchu.