XIX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Piotrowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie kościoła. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

2. Dziś jest z nami duet muzyki religijnej „Sanctus” - absolwenci Akademii Muzycznej w Moskwie: Nadieżda i Mikołaj. Muzycy wykonują części stałe Mszy św. kompozycji Mikołaja a po Mszach św. zapraszają na krótki koncert muzyki klasycznej. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do oznaczonych puszek na wyspecjalizowane leczenie ciężko chorego syna p. Mikołaja.

3. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. W środę 14 sierpnia liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

5. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej - głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów i ziół.

6. W sobotę 17 sierpnia o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. rozpoczynająca Nowennę przed uroczystością 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Mińskiej zwanej Hallerowską.

7. W przyszłą niedzielę:

-  po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii.

- o godz. 17.00 Katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

8. Za tydzień przyjedzie ojciec Oblat z Siedlec. Będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 15 sierpnia na uroczystości Wniebowzięcia NMP. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach świętych, wpłaty przy zapisie.

10. Serdecznie dziękujemy pewnej pani za ofiarę 1500,- zł. na złocenie ołtarza.

11. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasta dla pielgrzymki łomżyńskiej zdążającej na Jasną Górę.

Szczególne podziękowania składamy Hotelowi i Restauracji Stylowa, Cukierni i Piekarni Gromulski oraz Zajazdowi „Pod Różami”. Bóg Zapłać!

12. Parafialny Zespół Caritas w dalszym ciągu prosi o przynoszenie fantów na loterię. Można je składać do kosza wystawionego w kościele. Do tej pory przyniesiono około sto fantów, a potrzeba ich prawie pięćset. Aby otrzymać wymaganą, urzędową zgodę na urządzenie loterii trzeba wcześniej złożyć odpowiednie dokumenty, w tym także wykaz fantów. W przeciwnym wypadku loteria się nie odbędzie. Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym, szczególnie niepełnosprawnym i starszym.

13. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. w godzinach porannych. Intencje można zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

14. W niedzielę 18 sierpnia o godz. 12.30 z racji 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej zostanie odprawiona Msza św. za poległych obrońców Ojczyzny. Intencja została zamówiona przez P. Burmistrza.

15. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:

„To Polacy uratowali Europę” – Dlaczego część polityków na Zachodzie nie podchodziła z radością do odrodzenia się Polski ani nie cieszyła się z naszego zwycięstwa w 1920 r.?;

„Wciąż żyjemy” – Żadna partia nie wygra za nas wojny o normalność , choć władza może pomóc lub zaszkodzić oraz

„Enigma, Bank Anglii i sprawa polska” – Jak Brytyjczycy fałszują historię wymazując z niej rolę Polaków?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Miał coś z ognia” – O wolności w Auschwitz i o tym co św. Maksymilian zrobił nie  tylko dla Franciszka Gajowniczka, ale także dla Karla Fritzscha, oprawcy z obozu.; Do numeru jest dołączona płyta CD z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi.