XVIII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Anatolowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w budowie kościoła. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na tę budowę.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu Świętego.

3. Dziś gościmy pielgrzymkę z Diecezji Łomżyńskiej. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele ok. godz. 15.45. Po Mszy św. odpoczynek połączony z posiłkiem.

4. We wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

5. Na prośbę Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji, w każdy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do ofiarowania w tej intencji swoich modlitw, postów, dobrych uczynków i cierpienia.

6. W piątek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

7. Za tydzień kazania będzie głosił ks. Piotr Furman z Tulczyna na Podolu na Ukrainie. Po Mszach św. będzie można wesprzeć prace remontowe, które prowadzi w swojej parafii.

8. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas zespół Sanctus z Akademii Muzycznej w Moskwie. Będą zbierali fundusze na leczenie dziecka.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 15 sierpnia na uroczystości Wniebowzięcia NMP. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach świętych, wpłaty przy zapisie.

9. Dobiega końca remont Ołtarza. W związku z dodatkowymi pracami złotniczymi i zwyżką cen złota koszt prac wzrósł w sumie o 60 tys. zł., dlatego kto by chciał wesprzeć złocenie ołtarza, jest możliwość złożenia swojej ofiary w ramach cegiełek, które są rozprowadzane w zakrystii i w kancelarii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową na pomoc dla potrzebujących. Serdecznie prosimy o ofiarowanie fantów. Potrzeba jeszcze wielu. Można  je składać do kosza wystawionego w kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze przynoszenie.

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „O Prymasie Wyszyńskim” – Prymasa Tysiąclecia w 75 rocznicę jego święceń kapłańskich we Włocławku wspomina bp Wiesław Mering.; oraz „Marsze nienawiści” – Jako obywatel niepodległego państwa nie rozumiem dlaczego tzw. marsze równości nie są rozwiązywane, gdy znowu okazuje się, że nie chodzi w nich o równość tyko o obrażanie i poniżanie Boga i człowieka? – pisze ks. Marek Dziewiecki; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Wyjątkowe pokolenie” – o wartościach, jakimi kierowali się uczestnicy sierpniowego zrywu; oraz „Dlaczego wierzymy w bzdury?” – To prawdziwy paradoks. W czasach, w których dostęp do informacji jest tak łatwy, wielu ludzi wierzy w niedorzeczności.