XVII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w pracy misyjnej. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misji.

2. We wtorek 30 lipca przypada 75 rocznica wyzwolenia Mińska Mazowieckiego przez Armię Krajową. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. poległych za Mińsk i naszą Ojczyznę. Obchody tej rocznicy organizuje Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego Szczegóły na plakacie.

3. 1 sierpnia będziemy obchodzić 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w Godzinie „W” we wszystkich świątyniach Diecezji zabiją dzwony. Zachęcamy również, aby 1 sierpnia w hołdzie poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego wywiesić flagi, a o godz.17:00 uczcić ich minutą ciszy.

4. W ramach obchodów 75 Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Fundacja Dziękujemy za Wolność zaprasza na pokaz filmu „Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim” w niedzielę 28 lipca po wieczornej Mszy Św. 1 sierpnia o godz. 17.00 w Parku Dernałowiczów pod pomnikiem „Szarych Szeregów” wspomnienie bohaterskich powstańców i ludność cywilnej oraz modlitwa za nich. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców powiatu mińskiego walczących w Powstaniu Warszawskim. Przedsięwzięciu patronuje Muzeum Powstania Warszawskiego i Starosta Powiatu Mińskiego.

5. Obchody rocznicy wybuchu Powstania organizowane są 1 sierpnia również  na pl. Kilińskiego i w Miejskim Domu Kultury m. in. przez Miejski Dom Kultury i Muzeum Ziemi Mińskiej. Szczegóły na plakacie.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w czasie Mszy świętych. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej.

7. W niedzielę 4 sierpnia:

- po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

8. Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. proboszcz z Kijowa na Ukrainie. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Kijowie.

9. 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 15 sierpnia na uroczystości Wniebowzięcia NMP. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach świętych, wpłaty przy zapisie.

11. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową. Serdecznie prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Cały dochód uzyskany z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Rzeź Woli” – Dlaczego w Polsce o tej tragedii tak mało się mówi i pamięta?; „Seminarium 35+ w Łodzi” – O seminarium duchownym dla spóźnionych powołań;  oraz  „Niósł zapach Boga ” – Sylwetka jednego z twórców Lasek; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Siostry powstańcze” – Siostry zakonne podczas Powstania Warszawskiego z poświęceniem karmiły, opatrywały i przygarniały. Dziś ich bohaterstwo jest zapomniane.; oraz „Suma wszystkich lęków” – Boimy się przyszłości. Ratunkiem jest dom, punkt oparcia.;