XVI Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Ks. Henrykowi z Wołożyna za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie kościoła oraz zdrowia i sił.

2. Dzisiaj:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- z racji przypadającego w czwartek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach.

3. W  poniedziałek 22.07 święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek 23.07 święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy, w czwartek 25.07 święto Św. Jakuba Apostoła, zaś w piątek 26.07 wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy o naszych starszych rodzicach i dziadkach.

4. Grupa modlitewna O. Pio zaprasza we wtorek 23 lipca na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną wspólnym różańcem z rozważaniami O. Pio. Po Mszy św. spotkanie grupy w salce w Domu Parafialnym.

5. W ramach obchodów 75 Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Fundacja Dziękujemy za Wolność zaprasza na pokaz filmu „Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim” w niedzielę 28 lipca po wieczornej Mszy Św. 1 sierpnia o godz. 17.00 w Parku Dernałowiczów pod pomnikiem „Szarych Szeregów” wspomnienie bohaterskich powstańców i ludność cywilnej oraz modlitwa za nich. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców powiatu mińskiego walczących w Powstaniu Warszawskim. Przedsięwzięciu patronuje Muzeum Powstania Warszawskiego i Starosta Powiatu Mińskiego.

6. Za tydzień przyjedzie ks. misjonarz z Sierra Leone w Afryce. Będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misji.

7. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową. Serdecznie prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Potrzeba ich około 500, a jest dopiero kilkanaście. Cały dochód uzyskany z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

8. Dziękujemy za ofiarę 100,- zł na złocenie ołtarza.

9. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze przynoszenie.

10. 15 sierpnia wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na uroczystości Wniebowzięcia NMP. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach świętych, wpłaty przy zapisie.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Skazany na śmierć głodową” – O Francuzie, Vincentym Lambercie, który zmarł po tygodniu bez jedzenia i picia; „Słucham, telefon zaufania” – O telefonie zaufania, który ocalił niejedno życie;  oraz  „Wakacje od wiary?” – Co z Mszą św. podczas zagranicznych wycieczek?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Strzelanina” – Jak walczyć z rozproszeniami w czasie modlitwy?; oraz „Panie Boże, dzień dobry!” – „Nie ma śniadania bez czytania” Na czym polega ta zasada?;