XV Niedziela Zwykła

1. Misjonarz z Zambii nie mógł dziś do nas przyjechać, dlatego nie będzie zapowiadanej zbiórka na misje.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

3. We wtorek 16 lipca przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, patronki zakonów karmelitańskich. Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca. W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Szczegóły w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont kościoła w Wołożynie k/Mińska Białoruskiego.

5. Z racji przypadającego w czwartek 25 lipca Wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę 21.07, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie samochodu przed wakacjami.

6. 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli przy naszym kościele godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

7. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową. Serdecznie prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Potrzeba ich około 500. Cały dochód uzyskany z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

8. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze przynoszenie.

9. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Czym jest profanacja?” – Co jest, a co nie jest profanacją, jak jej przeciwdziałać oraz co robić ze sprofanowanymi przedmiotami kultu?; „Tajemnica spowiedzi” – Nawet papież nie może zwolnić księdza z tajemnicy spowiedzi. Wyjaśnienie znaczenia tej tajemnicy.;  oraz  „Dobro dzieci według UNICEF” – O dzieciach prześladowanych w Europie za to, że poprosiły nauczyciela o zwolnienie ich z zajęć promujących marsze LGBT; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Bo życie jest żywe” – Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce; oraz o Szkaplerzu – płótnie, które chroni.