XIV Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

- O godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

- Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Życzymy naszym sąsiadom z par. wojskowej powodzenia w budowie kościoła z Bożą pomocą zaś ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

3. W czwartek 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

4. W sobotę 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

5. Za tydzień przyjedzie do nas misjonarz z Zambii. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

6. Zostało tylko 10 miejsc na pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyjedzie od nas za tydzień o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, wpłaty przy zapisie.

7. We wtorek 16 lipca przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, patronki zakonów karmelitańskich. Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca. W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Szczegóły w gablocie.

8. Dziękujemy 5-ciu rodzinom za ofiary w wysokości 750,- zł na złocenie ołtarza.

9. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową. Serdecznie prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Potrzeba ich około 500. Cały dochód uzyskany z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

10. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Fenomen Medjugoria” – Można tam spotkać ludzi z całego świata. Dlaczego przyjeżdżają właśnie do Medjugoria?; „Zakład pracy to nie sekta” – O obronie pracowników w Polsce przed ofensywą środowisk LGBT;  oraz  „Państwo wyznaniowe” – Jak lewicowa ideologia chce przy pomocy sądów ograniczyć przestrzeń wolności wypowiedzi?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Jezu, Ty się tym zajmij” – Jak rozumieć modlitwę ks. Dolindo i jak się nią modlić? oraz o prześladowaniu katolików w Chinach.