XIII Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym:

- o godz. 12.30 O. Korneliusz Jackiewicz odprawi Mszę św. z racji 60 r. święceń kapłańskich

- o godz. 16.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w 138 rocznicę jej powstania.

- po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Kongo. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Budowniczym kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa.

2. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w czasie Mszy świętych.

4. W niedzielę 7 lipca:

- po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

- będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym, powrót ok. 20.30. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach św., wpłaty przy zapisie.

6. Dziękujemy jednej parze narzeczonych za ofiarowanie 100,- zł. na renowację ołtarza oraz jednej rodzinie za ofiarę 200,- zł. na potrzeby naszej parafii.

7. Na przyjęciu weselnym nigdy w życiu nie widziano gości ubranych jak na działkę. To wynika z szacunku dla nowożeńców i pozostałych gości. Bóg jest kimś nieskończenie większym, przed Nim klękają nawet aniołowie. Prosimy przychodzić do kościoła w godnym stroju.

8. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Młody, statystyczny, ale czy katolik” – Niecałe dwie trzecie młodych Polaków deklaruje się jako wierzący. Jak to wpływa na ich postawy życiowe i wybory moralne?; „Lato z Caritas” – O wypoczynku dla dzieci organizowanym przez Caritas;  oraz  „Miara zbrodni” – Dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich broni przestępców i nie bardzo interesuje się losem pokrzywdzonych?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz o tym kiedy antybiotyki nie leczą, ale szkodzą.