XII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich, Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku. Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

2. W dniu dzisiejszym:

- Przed kościołem po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na kolejną operację 4-letniego Teosia Górskiego.

- Grupa Modlitewna O. Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie grupy w salce w Domu Parafialnym.

- O godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających z naszej parafii na wyjazd wakacyjny.

- od godz. 16.00 na placu przed Zespołem Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego przy ul. Budowlanej 4 odbędą się w VII Dni Powiatu Mińskiego. Szczegóły na plakacie.

3. Dziś 14 rocznica święceń biskupich pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Wspierajmy go naszymi modlitwami.

4. Do czwartku włącznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj będą one o godz. 17.00 natomiast w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W czwartek o godz. 18.00, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów.

5. W poniedziałek 24.06 Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

- Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 jest Mszą św. zbiorową.

- W Parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim 23 Dzień Patrona Miasta i Odpust Parafialny. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Parafii i Miasta Mińsk Mazowiecki. Po Mszy św. będzie wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie.

6. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

7. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone w tym dniu na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

8. W niedzielę 30 czerwca

- o godz. 12.30 O. Korneliusz Jackiewicz odprawi Mszę św. z racji 60 r. święceń kapłańskich

- o godz. 16.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w 138 rocznicę jej powstania.

- będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Kongo

9. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

10. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nie ma zgody na deprawację dzieci” – Co robić, aby od nowego roku szkolnego dzieci nie były zmuszane do edukacji seksualnej wg standardów WHO?; „Eucharystia nas przemienia” – O sensie Komunii św. i adoracji;  oraz  „Pięknie być ojcem” – Dlaczego ważna jest obecność ojca u boku dorastającego dziecka?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. Jest też nowy dwumiesięcznik „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuły: „Ateizm i wiara” – Wiara ateistów w przypadkowe powstanie całego Wszechświata jest tak absurdalna jak wiara w to, że przejście tornada przez składowisko złomu spowoduje powstanie gotowego do lotu boeinga; „Gender i LGBT w natarciu” – Historia uczy, że ateizm walczący z Bogiem był i jest źródłem wszystkich ludobójczych totalitaryzmów oraz źródłem fanatyzmu i zabobonu; oraz „Propagatorka aborcji przechodzi na stronę życia”

11. Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Dziś po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.