UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

1. W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

2. Od dzisiaj przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Dzisiaj i w dni powszednie będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

3. Dziś przed kościołem po Mszach św. oraz na zakończenie procesji przy 4-tym ołtarzu będzie możliwość złożenia ofiary na kościół św. Józefa w Niemirowie na Ukrainie.

4. W związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu” przypadającego po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 21-23 czerwca, bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Przypominamy, że osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z okazji 10-lecia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w naszej Parafii.

6. Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Służby Liturgicznej w sobotę 22.06 o godz. 9.30.

7. W niedzielę 23.06 o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających z naszej parafii na wyjazd wakacyjny.

8. Grupa Modlitewna O.Pio zaprasza w niedzielę 23 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie grupy w salce w Domu Parafialnym.

9. W niedzielę 23 czerwca przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na operację 4-letniego Teosia Górskiego. 2 lata temu zbierano na pierwszą operację a teraz na drugą.

10. VII Dni Powiatu Mińskiego odbędą się w niedzielę 23 czerwca od godz. 16.00 na placu przed Zespołem Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego przy ul. Budowlanej 4. Szczegóły na plakatach.

11. Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki i Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim zapraszają na 23 Dzień Patrona Miasta i Odpust Parafialny w poniedziałek 24 czerwca. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Parafii i Miasta Mińsk Mazowiecki, z udziałem władz samorządowych naszego miasta i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. będzie wiele atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to świętowanie. Szczegóły na plakacie

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy. Przypominamy, że wyjazd 14 lipca w niedzielę o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym, powrót ok. 20.30. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Ta pielgrzymka ma charakter ekspiacyjny za znieważanie Boga i Kościoła oraz Matki Bożej. Jeżeli nie będziemy się modlić, to ateiści z grup LGBT przejmą władzę nad naszymi dziećmi i będą je demoralizować i niszczyć w sercach wiarę w Boga.

13. Nasza Parafia przekazała na 2300,- zł na kształcenie księży studiujących za granicą oraz 2200,- zł na środki transportu dla misjonarzy.

14. Przypominamy, że mimo upałów przychodzimy do kościoła w godnym stroju, a nie jak na działkę, ponieważ tu przebywa Bóg. Godny strój jest wyrazem szacunku dla Boga i osób modlących się w kościele.