Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Poświęcenie będzie się odbywało tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej. Prosimy o podjeżdżanie w kierunku ul. Warszawskiej.

2. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza święta dziękczynna z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli wraz z pocztami sztandarowymi. Spowiedź w tygodniu na Mszach św.

3. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji. Trasa procesji, jak w ubiegłym roku.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Grupę Modlitewną O. Pio

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Prosimy mężczyzn do niesienia w czasie procesji baldachimu i chorągwi. Chętnych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

4. Dziękujemy i prosimy o suszone płatki kwiatów na procesję.

5. Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w dni powszednie będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

6. W Boże Ciało po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na kościół św. Józefa w Niemirowie na Ukrainie.

7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z okazji 10-lecia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w naszej Parafii.

8. Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Służby Liturgicznej w sobotę 22.06 o godz. 9.30.

9. W niedzielę 23.06 o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających z naszej parafii na wyjazd wakacyjny.

10. Dziękujemy bardzo parafiance za ofiarę  400,- zł. na złocenie ołtarza. Ogłaszaliśmy, że jest spłacony wg umowy, ale dodatkowo wpłaciliśmy 20 tys. zł na złocenia, ponieważ potrzeba złota więcej niż planowaliśmy.

11. Przypominamy, że mimo upałów przychodzimy do kościoła w godnym stroju, a nie jak na działkę, ponieważ tu przebywa Bóg. Godny strój jest wyrazem szacunku dla Boga i osób modlących się w kościele.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy. Przypominamy, że wyjazd 14 lipca w niedzielę o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym, powrót ok. 20.30. Koszt z ubezpieczeniem 60,- zł. Ta pielgrzymka ma charakter ekspiacyjny za znieważanie Boga i Kościoła oraz Matki Bożej.

13. Obecnie jest budowane ogrodzenie cmentarza, będą też chodniki. Za utrudnienia przepraszamy.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Pokarm na życie wieczne” – Kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie, dlaczego, aby je osiągnąć, człowiek musi spożywać Ciało Syna Bożego; ”Pusta ściana” – Co się stanie, jeśli Europa odrzuci chrześcijaństwo i dlaczego współczesne ideologie przyjmują formy nowych religii? oraz „Rozstrzygnie się w Polsce” – czy przyszłość Kościoła i Europy znów rozstrzygnie się w Polsce? W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Ciemna strona Internetu” – Co oglądają dzieci w Internecie?; „Bóg nie jest księgowym” – Jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami? oraz „Allach posyła Jezusa” – 15% muzułmanów przybyłych do Europy przechodzi na chrześcijaństwo