VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienia Pańskie

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w I piątek do chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.00.

3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.00.

4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

6. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 21.00.

7. Za tydzień przyjedzie z kazaniami ks. proboszcz Marek z Wielgolasu Brzezińskiego. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w jego parafii.

8. Siostry Karmelitanki Bose z Nowych Osin zapraszają na Czuwanie Wigilijne przed Uroczystością Zesłania  Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca. Szczegóły na plakacie.

9. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. odbędzie się Ekstremalna Droga Światła czyli nocna piesza wędrówka z rozważaniami o Zmartwychwstaniu podzielonymi na 14 stacji. Szczegóły na plakacie.

10. W niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Wólce Mińskiej XII Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakacie.

11. W niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakacie.

12. Dziękujemy 2 paniom za ofiarę 80,- zł. na złocenie ołtarza głównego.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Ale nam się wydarzyło” – Jak św. Jan Paweł II oceniał drogę, którą przeszła Polska od jego pierwszej pielgrzymki w 1979 r.?; „Wyzwolona nadzieja” – Co się stało z Polakami po pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny? oraz „Chrześcijanie na arenie” – Czy grozi nam ponowne prześladowanie chrześcijan w Europie?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Jedna diecezja – 170 narodowości” – O Kościele w Norwegii; oraz „Wielkie przebudzenie” - Specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce JP II do Ojczyzny;