VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 III grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.

- po Mszy św. o godz. 16.00 wystąpi Schola „Kropelki” z naszej parafii. Po Koncercie będzie możliwość złożenia ofiary ma potrzeby scholki.

- p. Michał Tokaj będzie rozprowadzał po Mszach świętych audiobooki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Dziękujemy dzieciom z grupy II za dar na Misje w wysokości 630,- zł. Przypominamy, że od trzech grup dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św. został złożony dar na Kościół  w wys. 6900,- zł. Na pamiątkę tego jest ufundowany trybularz.

3. We wtorek 28 maja o godz. 6.00 III grupa dzieci komunijnych wraz z rodzicami wyruszy na Jasną Górę. Powrót ok. 20.00. Zbiórka na parkingu przy Domu Parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 60,- zł. Zapisy dziś w zakrystii lub jutro w kancelarii parafialnej w godz. 10.00 –12.00.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

5. W przyszłą niedzielę:

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

6. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego od piątku codziennie po Nabożeństwie Majowym, a od czerwca po Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Dziękujemy wszystkim za ofiary na Caritas Ukraiński - 6500,- zł, na Seminarium Duchowne naszej diecezji - 12100,- zł i na Caritas naszej diecezji - 14100,- zł.

10. Niedługo będzie poszerzany nasz cmentarz, budowane nowe ogrodzenie i chodnik równolegle do betonowego ogrodzenia. Za utrudnienia przepraszamy.

11. Ołtarz główny obecnie jest złocony grubą warstwą złota. Kto chciałby złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii nabywając cegiełkę. Z góry składamy Bóg zapłać.

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Piosenka dla moich dzieci” – Żeby dawać miłość, trzeba ją w sobie mieć – o sposobie na życie i macierzyństwo mówi wokalistka zespołu Golec uOrkiestra; „Co nowego w Medjugorie?” – Jak to się stało, że papież zezwolił na oficjalne pielgrzymki do Medjugorie? oraz „Nie dziękuję za Sekielskiego” – Z biskupami, którzy wyrażali wdzięczność Tomaszowi Sekielskiemu za jego film polemizuje O. Dariusz Kowalczyk SJ; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Matki z oddaniem” – O matkach wielkich świętych; „Profanacja łamie prawo” – Pytania o skuteczność obrony uczuć religijnych ludzi wierzących; oraz „Odejść z Kościoła?” – Kościół – Matka potrzebuje nas dziś w sposób wyjątkowy. A my potrzebujemy Kościoła - Matki;