Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W dniu dzisiejszym:
- W czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.
- Przed kościołem bielanki rozprowadzają palemki. Ofiary składane będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
- Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

2. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Dlatego też pragniemy je świętować w sposób bardzo uroczysty.

Porządek nabożeństw Triduum w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19.00;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20.00 – przynosimy świece;

Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6.00, bezpośrednio po niej Msza święta. Nie będzie natomiast Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00 i o godz. 16.00. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. W Wielki Piątek i  Wielką Sobotę całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 – Jutrznia, zaś o godz. 12.00 – Modlitwa w ciągu dnia.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna.

5. W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

6. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 8.30-17.00. Z góry dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Wtedy również będzie można zabrać do domu wodę święconą, którą będą rozprowadzali ministranci. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny. Przy chrzcielnicy można będzie ucałować relikwie Krzyża Świętego.

7. W sobotę 27 04. br. od godz. 10.00 odbędzie się egzamin dla dzieci komunijnych z rodzicami.

8. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

9. Dziękujemy uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami miasta za dar modlitwy oraz tym co pomagali w jej organizacji. Dziękujemy szczególnie Władzom Miasta i Powiatu, Policji, Straży Miejskiej, OSP z Mińska Mazowieckiego i Starej Niedziałki oraz Wojsku. Dziękujemy Ministrantom i Lektorom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej.

10. Dziękujemy Paniom, które niosą feretron MB Częstochowskiej za odnowienie tego obrazu.

11. Dziękujemy 3 rodzinom za ofiarę 400,- zł na potrzeby Kościoła. Pieniądze te zostały przeznaczone na nowy dach na Domu Parafialnym.

12. Dziękujemy Panu Mochowi z firmy Exitus za uporządkowanie chodnika na cmentarzu.

13. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, dzięki, którym potrzebujący z naszej Parafii otrzymali paczki świąteczne. Pod chórem Caritas rozprowadza, tylko za dowolną ofiarę, bardzo ładne, ręcznie wykonane przez wolontariuszy ozdoby świąteczne. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w całości przeznaczone na potrzeby seniorów. Prosimy o wsparcie tej akcji.

14. Wokół kościoła zostały posadzone nowe rośliny ozdobne, które niestety są niszczone przez dzieci przy biernej postawie rodziców. Prosimy rodziców o przypilnowanie dzieci.

15. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 17.45 w kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony ponownie film „Miłość i Miłosierdzie” opowiadający niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia.

16. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Strajk po grób?” – O co chodzi w strajku nauczycieli?; „Standardy WHO i kodeks karny” – Kim są twórcy standardów wychowania seksualnego WHO i czym grozi doprowadzanie małoletnich do czynności seksualnych? oraz „Stos próżności” – Dlaczego i jak powinniśmy wyzbyć się tego co prowadzi nas do grzechu?. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Pascha po przejściach” – Nie ma prawdziwej odnowy Kościoła bez odnowy przeżywania Triduum Paschalnego; oraz „Nawracanie głowy” – Kościół wezwał nas do nawrócenia, głowy posypał popiołem. To symboliczne nawrócenie zaczyna się w umyśle. To zwrot, który jest konsekwencją spotkania Jezusa.