V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś kazania mówi dziś ks. Piotr Ejsmont, proboszcz budującego się kościoła w Tłuszczu. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

2. Dziękujemy bardzo Księdzu Rekolekcjoniście za piękne nauki, księżom spowiadającym, Dyrektorom szkół i nauczycielom oraz katechetom za pomoc w organizacji rekolekcji, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Siostrze Zakrystiance oraz Paniom przygotowującym posiłki dla 14 księży. Dziękujemy również Wam Parafianom i uczestnikom rekolekcji za ofiary składane na tacę. Dzięki nim była możliwość zorganizowania rekolekcji i godziwego wynagrodzenia ks. Jackowi – rekolekcjoniście.

3. W dzisiejszą niedzielę:

- Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

4. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

5. W najbliższy piątek, 12 kwietnia, Nabożeństwo  Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta organizowane wspólnie z parafią wojskową. Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończy w kościele pw. Św. Michała Archanioła. Tego dnia w naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 16.00.

6. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

7. W piątek 12 kwietnia od godz. 9.00 księża udadzą się do domów ludzi chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, a chcieliby przystąpić do sakramentów świętych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nie dotyczy to osób, które księża odwiedzili w Pierwszy Piątek miesiąca.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, bielanki będą rozprowadzały palemki. Ofiary składane będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny. Poświęcenie palemek na każdej Mszy Świętej, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

9. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

10. W kościele przy ołtarzach są wystawione pojemniki na produkty spożywcze i chemię gospodarczą dla potrzebujących z naszej parafii i Polaków z Ukrainy. Pod chórem są skarbonki wielkopostne dla dzieci i ozdoby wielkanocne ręcznie wykonane. Cały dochód będzie na wsparcie potrzebujących.

11. W sobotę 27 kwietnia odbędzie się VII Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Szczegóły na plakacie.

12. Z wielką radością informujemy, że dzięki Waszej hojności ołtarz główny w kościele został już spłacony w stu procentach. Najpierw chcemy podziękować Bogu i Matce Najświętszej a także wszystkim ofiarodawcom, w szczególności Panu Konserwatorowi Zabytków w Siedlcach i naszemu Starostwu. Następnym etapem będzie założenie nowej iluminacji ołtarza. Planowane zakończenie na początku przyszłego roku. Na przyszły rok planowany jest remont chrzcielnicy i ambony. 2 ołtarze boczne i prospekt organowy zostały w tym roku wciągnięte do rejestru zabytków.

13. Obecnie robione jest pokrycie dachowe na Domu Parafialnym a także nowe ogrodzenie cmentarza od strony stacji paliw. Została też położona kostka na alejce cmentarza.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Egzorcyzmy bez mitów”Czym są egzorcyzmy, dla kogo są przeznaczone i kto może je odprawiać?;  oraz „Po prostu żyj” – Syn Polki i Nigeryjczyka, od dzieciństwa niepełnosprawny dr Bawer Aondo-Akka jest wielkim polskim patriotą i znanym obrońcą życia od poczęcia;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Pokrzyżowana droga życiowa” – Wziąć krzyż i iść za Jezusem oznacza nie pchać się w kłopoty ale z nich wychodzić; „Święty twórca bazy danych” - O św. Izydorze, patronie Internetu oraz Bezpłatny dodatek – płyta DVD o św. Ignacym Loyoli.