I Niedziela Wielkiego Postu

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do najważniejszych obchodów liturgicznych roku kościelnego – Świąt Wielkanocnych. Jednym z najważniejszych elementów przeżycia Wielkiego Postu jest udział w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

3. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

4. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

5. W najbliższy wtorek zapraszamy katechetów na godz. 19.30 do Domu Parafialnego na spotkanie.

6. W środę wypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. W tym dniu pamiętajmy o naszym papieżu. U nas w kościele będziemy się modlić w tej intencji na Mszy św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

8. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

9. Za tydzień w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na dzieło misyjne Kościoła Ad gentes, które wspiera również ponad 2000 polskich misjonarzy. Jednocześnie trwa akcja ogólnopolska „Adoptuj misjonarza” polegająca na wsparciu duchowym i materialnym wybranego misjonarza. Więcej o tym w tygodniku „Idziemy”.

10. Sekcja Pielgrzymkowa naszej parafii organizuje pielgrzymkę „

Śladami św. Pawła Apostoła”. Szczegóły w gablocie, zaś ulotki w zakrystii.

11. Dziękujemy ks. proboszczowi Adamowi za Słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy mu sił, zdrowia i wytrwałości w budowie coraz piękniejszej świątyni.

12. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie ich.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Klucz do Wielkanocy” – Post ma mi uświadomić, czego oczekuję od Boga; „Szatan w ciemnościach łowi”Rozmowa z o. prof. Jackiem Salijem OP oraz „Między Polską i Stolicą Apostolską” – O nuncjuszach apostolskich w Polsce;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Droga krzyża” – Wielkopostną drogę rozpoczynamy w Ogrójcu. To tam Jezus nauczył nas nie dyskutować z ciemnością.;, „Dialog to miłość” – O dialogu jako wyrazie miłości, kryzysach w małżeństwie i przebaczeniu; oraz „Więcej niż dieta” – Czym jest post Daniela i czy ma związek z dietą owocowo-warzywną dr Ewy Dąbrowskiej?;