V Niedziela Zwykła

1. Dziś  po Mszach św. jest możliwość złożenia pod chórem ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Można też pobrać przekazy do wpłat ofiar na Radio Maryja.

2. W poniedziałek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i związany z nim Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia wszystkich chorych na dodatkową Mszę Świętą o godz. 9.30 z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

3. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia na zajęcia Kredkami do Nieba. Są to zajęcia plastyczne inspirowane Ewangelią. Będą się odbywały w każdy wtorek od 17.00 do 18.30 w salce parafialnej. Szczegóły i informacje o zapisach na plakatach w gablotach. Pierwsze zajęcia 12 lutego 2019 r. o godz. 17.00.

4. W czwartek 14 lutego święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Jest to również dzień wspomnienia św. Walentego, patrona zakochanych. W związku z tym zapraszamy singli na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie przy herbacie w salce parafialnej.

5. W piątek 15 lutego o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 75 rocznicy „Wielkiej Wsypy”.

6. W przyszłą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

7. Za tydzień przyjedzie do nas ks. Andrzej Jakubaszek oddelegowany do tworzenia parafii przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie Grochowie. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kaplicy.

8. W ubiegłą niedzielę,  na leczenie i rehabilitację Gabrysi zebrano kwotę 4.635 zł.  Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom Caritas i harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej uczestniczącym w zbiórce jej rodzice składają serdeczne Bóg Zapłać!

9. Podopieczni, Pracownicy i Kierownik Domu Dziennego Pobytu Caritas DW-P w Mińsku Mazowieckim dziękują naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za pomoc żywnościową.

10. Chodząc po kolędzie zetknęliśmy się z osobami, które otrzymują różne publikacje od Stowarzyszenia ks. Piotr Skargi. Jest to instytucja prywatna nie związana z Kościołem. Wysyłając pieniądze nie wspieramy w żaden sposób działalności Kościoła. Kuria Warszawsko-Praska przestrzega przed ich działalnością.

11. W kancelarii parafialnej i w zakrystii można nabywać cegiełki na renowację ołtarza głównego w naszym kościele. Dziękujemy bardzo 32 rodzinom, które w ostatnim czasie w ten sposób złożyły ofiarę 5220,- zł.

Dziękujemy również 33 ofiarodawcom za ofiary na ten cel w wysokości 2500,- zł. złożone w ostatnim tygodniu w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. W poniedziałek 11.02 od godz. 16.00 ksiądz odwiedzi z wizytą duszpasterską mieszkańców bloku Nadrzeczna 20 oraz mieszkańców ul. Parkowej, zaś od godz. 17.00 mieszkańców bloku przy ul Konstytucji 3 Maja 9.

13. W tym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Już dziś chcemy serdecznie podziękować za pełne życzliwości spotkania, których tak wiele doświadczyliśmy w ostatnich tygodniach oraz za wyrazy zainteresowania różnymi przejawami życia parafialnego i troski o potrzeby parafii. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane w czasie kolędy. Zostaną przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Osoby, które z jakichś względów nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonych wcześniej terminach, mogą zgłaszać się do zakrystii po Mszach Świętych albo do kancelarii parafialnej osobiście, aby zapisać się na dodatkową kolędę, która odbędzie się w sobotę 16 lutego br. od godz. 9:00.

Przypominamy, że świadome i notoryczne nieprzyjmowanie księdza po kolędzie zrywa więź z Kościołem, co skutkuje m.in. niemożliwością otrzymania zaświadczenia rodzica chrzestnego czy nieprzysługiwaniem pogrzebu katolickiego.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Komu namaszczenie?” – Co trzeba wiedzieć o Sakramencie Chorych.; oraz „Lourdes w Warszawie” – O parafii  w Warszawie, która od lat słynie z pomocy chorym;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Maryja płacze nad światem” – O orędziu Matki Bożej z Akity oraz o nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat.; oraz „W pułapce samorozwoju” – Chcemy rozwijać się, nieustannie się uczyć, podnosić swoje kompetencje. Jednak mało kto pyta: dokąd ten bieg?