IV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy Ojcu Romanowi Ruskowi z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, Krajowemu Duszpasterzowi Grup Modlitwy Ojca Pio za wygłoszone słowo Boże i za wspólną modlitwę. Dziękujemy również za pomoc i wsparcie dla Wspólnoty, która powstała w naszej parafii. Polecamy O. Romana i to dzieło opiece Matki Bożej Mińskiej i św. Ojca Pio.

2. W dniu dzisiejszym:

- Przed kościołem, po każdej Mszy św., Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz siedemnastoletniej Gabrysi, która wybudziła się ze śpiączki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na jej rehabilitację i leczenie. Za każdą ofiarę składamy z góry serdeczne Bóg Zapłać!

- Po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 młodzież oazowa zaprasza na pyszne domowe ciasta. Wpływy będą przeznaczone na ich wyjazdy rekolekcyjne.

- z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja i Procesja Eucharystyczna.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

3. We wtorek 5 lutego wspomnienie św. Agaty. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie soli, chleba i wody.

4. W przyszłą niedzielę  po Mszach św. będzie możliwość złożenia pod chórem ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

5. Dziękujemy bardzo ministrantom na czele z ks. Tomaszem za rozebranie szopki i innych dekoracji przygotowanych na Święta Bożego Narodzenia.

6. Dziękujemy bardzo p. Sławomirowi Mochowi, właścicielowi firmy pogrzebowej Exitus za nieodpłatne oczyszczenie i pogłębienie rowu melioracyjnego na działce parafialnej w Anielinie. Wartość tych robót wyniosła 4 tys. zł.

7. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Franciszek u sułtana” – O tym jak przed ośmiuset laty św. Franciszek dotarł na dwór sułtana i dlaczego tylko franciszkanom wolno było posługiwać w Ziemi świętej.; oraz „Z Jezusem na poligonie” – W tym roku Biskupstwo Polowe obchodzi stulecie. Jakie miało i ma znaczenie?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Rozbrojenie” – Artykuł o przebaczeniu. Przebaczenie nie jest emocją. Jest decyzją, aktem woli. Gdyby było tylko uczuciem to niemożliwa byłaby realizacja przykazania miłości nieprzyjaciół.; oraz „Nie ma mowy” – Świadectwa kilku sióstr zakonnych, które przypominają nam, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.;

Do numeru dołączony jest bezpłatny obrazek z modlitwą rodziców za dzieci.

8. Dziękujemy bardzo parafianom za życzliwe przyjmowanie księży w czasie wizyty duszpasterskiej, za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz 53 ofiarodawcom za osobne ofiary w wysokości 3200,- zł na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

Plan kolędy będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.