III Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym:

- po Mszach świętych p. Michał Tokaj będzie rozprowadzał płyty CD z opowiadaniami chrześcijańskimi dla dzieci w wieku 3-10 lat.

- przed kościołem po każdej Mszy św. wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 z ul. Budowlanej będą zbierali ofiary na specjalistyczne leczenie w Chinach ciężko chorej swojej nauczycielki p. Emilii Wiśniewskiej. Więcej informacji w gablocie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9.00 będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach. Spowiedź w kościele w I Piątek w czasie Mszy świętych i od godz. 17.30.

3. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Siostry Loretanki będą rozprowadzały gromnice w tym dniu pod chórem przed każdą Mszą św. W Święto Ofiarowania Pańskiego będziemy się modlić o powołania zakonne i za osoby konsekrowane żyjące w zakonach, szczególnie za Siostry Loretanki i Siostry Karmelitanki z Osin dziękując za ich posługę. Ofiary z tego dnia będą przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi.

5. W przyszłą niedzielę:

- będziemy gościli O. Romana Ruska, Krajowego Koordynatora Grup Modlitewnych św. O. Pio. Na każdej Mszy św. będzie głosił kazania.

- wolontariusze Caritas Parafialnego będą kwestowali przed kościołem na leczenie i rehabilitację 17-letniej Gabrysi wybudzonej ze śpiączki.

- z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

- po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 młodzież oazowa zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

6. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia na zajęcia Kredkami do Nieba. Są to zajęcia plastyczne inspirowane Ewangelią. Będą się odbywały w każdy wtorek od 17.00 do 18.30 w salce parafialnej. Szczegóły i informacje o zapisach na plakatach w gablotach. Pierwsze zajęcia po feriach 12 lutego 2019 r. o godz. 19.00.

7. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 18 lutego. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i w imieniu rodziny chorego dziecka prosimy o nie.

9. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Parówka z benzenem” – Produkty spożywcze w Polsce zawierają liczne dodatki szkodliwe dla zdrowia; oraz „Wielkie serce małej Panamy” – Jak Panama przygotowała się na przyjęcie Ojca Świętego i pielgrzymów z całego świata?; Do najnowszego numeru tygodnika „Gość Niedzielny” dołączony jest bezpłatny dodatek: płyta DVD z filmem „Bóg  nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga.

10. Dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie księży w czasie wizyty duszpasterskiej, za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz 67 ofiarodawcom za osobne ofiary w wysokości 3800,- zł na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.