II Niedziela Zwykła

1. Teraz jest możliwość złożenia ofiary na Caritas-Spes Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło. Dziękujemy ks. Piotrowi Rosochackiemu za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę oraz za pomoc w kolędzie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej, zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

3. Dziś przypada 1 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwach. Na Mszy św. o godz. 12.30 zostanie odśpiewany hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

4. We wtorek 22 stycznia o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z racji rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Intencję zamówiła Szkoła Podstawowa z ul. Siennickiej.

5. We wtorek 22 stycznia o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie pod tytułem: „Powołani do Sukcesu. Biznes według reguły św. Benedykta”, na które zapraszamy szczególnie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Spotkanie poprowadzi o. Przemysław Król, sercanin.

6. Od wtorku po kolędzie będzie chodził również ks. Rusłan z Ukrainy.

7. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

8. Od 18 do 25 stycznia trwa w kościele katolickim tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

9. W piątek 25 stycznia Święto Ńawrócenia Św. Pawła Apostoła.

10. Za tydzień p. Michał Tokaj będzie rozprowadzał płyty CD z opowiadaniami chrześcijańskimi dla dzieci w wieku 3-10 lat.

11. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia na zajęcia Kredkami do Nieba. Są to zajęcia plastyczne inspirowane Ewangelią. Będą się odbywały w każdy wtorek między godz. 17.00 a 18.30 w salce parafialnej. Zajęcia dają dzieciom możliwość głębszego przeżycia i poznania Ewangelii, są wsparciem dla rodziców w przekazywaniu wiedzy o wierze. To rodzaj medytacji Słowa Bożego poprzez twórczość plastyczną. Zajęcia będzie prowadziła Ewa Zychowicz, która od siedmiu lat prowadzi pracownię działań twórczych DO GÓRY NOGAMI. Szczegóły i informacje o zapisach na plakatach w gablotach. Pierwsze zajęcia po feriach 12 lutego 2019 r. o godz. 17.00.

12. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 18 lutego. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

13. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i w imieniu rodziny chorego dziecka prosimy o nie.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Rozdział Kościoła od Państwa istnieje” – Zamachy na wolność Kościoła dokonywane były w historii przez tych, którzy chcieli stać się panami ludzkich sumień; oraz „Eurokomunizm” – Jak myśl włoskich komunistów stała się punktem odniesienia dla władz Unii Europejskiej?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Jean Claude (czyt. Żan Klod) Kowalski” – Jakie znaczeni ma wybór imienia?; oraz „Nastolatek gagatek?” – Jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania?; Do numeru dołączony jest bezpłatny obrazek z modlitwą dziadków za wnuki.

15. Dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie księży w czasie wizyty duszpasterskiej, za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz 47 ofiarodawcom za osobne ofiary w wysokości 3300,- zł na renowację ołtarza głównego w naszym kościele. Plan kolędy będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.