Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziękujemy ks. Jerzemu Daneckiemu, proboszczowi parafii Matki Bożęj Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło. Ks. proboszczowi Jerzemu życzymy zdrowia i wytrwałości w budowie świątyni.

2. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej, która w tym roku wypada 6 marca.

3. Dziś o godz. 15.00 w Remizie w Starej Niedziałce odbędzie się spotkanie z kolędą i dzieleniem się opłatkiem. Strażacy zapraszają mieszkańców i wszystkich chętnych.

4. Dziękujemy panu Adamowi Zawadzkiemu i wszystkim, którzy zorganizowali Orszak Trzech Króli w Mińsku Mazowieckim a także wolontariuszom za zaangażowanie, Władzom Miasta za szopkę i uprzątnięcie śmieci, Służbom Mundurowym za zapewnienie bezpieczeństwa naszego Orszaku. Bardziej szczegółowe podziękowanie jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.:

________________________________________________

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizację Mińskiego Orszaku Trzech Króli od Fundacji Dziękujemy za Wolność dla:

Fundacji Orszak Trzech Króli,

Parafii p.w. NNMP,

Parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim,

Powiatu Mińskiego,

Towarzystwa Przyjaciół 7 Pułku Ułanów Lubelskich,

Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej,

Mazowieckiego Sojuszu Grup Rekonstrukcyjnych,

Kucykowej Zagrody,

Cyrku „Zalewski”,

Policji,

Straży Miejskiej,

OSP,

Qudel Studio,  tygodników: „Co słychać?” i „Nowy Dzwon”,

portali: mmz24pl, mińskmaz.com,

zespołu „Wrzosowianie”

oraz Jolanty Stachacz, ks. Jerzego Mackiewicza, ks. Janusza Kopczyńskiego, Jana Antoniego Tarczyńskiego, Roberta Ślusarczyka, Massimiliano Tosto, Parfait Mpelo, Emilii i Karola Bogdanowiczów, Michała Grelocha, Marcina Szczepańskiego, Zofii Zawieja, Pawła Drzewińskiego, Moniki Rozalskiej, Zbigniewa Piątkowskiego, Leszka Siporskiego, Adama Osicy, Daniela Gałązki, Adama Laskowskiego, Zenona Duszczyka, Konrada Stefańskiego.

________________________________________________

5. W przyszłą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

6. Za tydzień przyjedzie do nas ks. Piotr z Ukrainy. Będzie mówił do nas Słowo Boże i w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na Caritas Ukraiński.

7. W niedzielę, 27 stycznia od godz. 14.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych Panama w Warszawie w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Szczegółowe informacje  na stronie internetowej naszej diecezji.

8. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Chrzest i aspiryna” – Jaka jest różnica między przyjęciem chrztu i połknięciem aspiryny?; „Odmowa pogrzebu kościelnego” – Komu i w jakich okolicznościach Kościół odmawia katolickiego pogrzebu?; oraz „Samobójstwo Zachodu” – Rezygnacja z dzieci ma być sposobem na ochronę klimatu i ułatwić przyjmowanie islamskich imigrantów! – szalone pomysły Zachodu; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „SOS z via Cassia” – O jednym z największych muzeów poświęconych św. Janowi Pawłowi II, które zawiera wiele cennych pamiątek narodowych i o proroczym SOS przed zamachem na Papieża; oraz „Podatek od muzułmanów” – W Niemczech trwa dyskusja czy muzułmanie mają płacić podatek na cele religijne, podobnie jak chrześcijanie czy żydzi; Do numeru dołączony jest bezpłatny obrazek z modlitwą męża za żonę.

9. Dziękujemy parafianom, którzy serdecznie nas podejmują w czasie wizyty duszpasterskiej, za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz 69 ofiarodawcom za osobne ofiary w wysokości 5970,- zł na remont ołtarza głównego w naszym kościele. Prosimy, o zwrócenie uwagi na właściwą temperaturę w mieszkaniach, ponieważ księża są ubrani w sutanny i komże, a więc cieplej niż domownicy. Przypominamy, że plan kolędy będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.