II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godz. 12.30 krótka adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca. Nie będzie procesji. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na misje święte.

2. U sióstr przy stolikach pod chórem świątyni można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem. Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2019. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymskokatolickiego.

3. Po Mszy św. w parafii św. Antoniego z Padwy o godz. 12.30 wyruszy z tamtego kościoła Orszak Trzech Króli i przejdzie ulicami miasta na Plac Stary Rynek, gdzie ok. godz. 15.00 będzie Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie, wielbłąd i szopka ze zwierzętami. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

4. Dziś o godz. 17.00 Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w salce w Domu Parafialnym.

5. Parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim zaprasza na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ksiądz Łukasz Żak, student historii średniowiecza na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Temat katechezy: „Czarne karty historii Kościoła. Inkwizycja, krucjaty, konkwistadorzy, skandale obyczajowe z czasów Borgiów”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 11 stycznia o godz. 19.00 w dolnym kościele parafii św. Antoniego. Szczegóły na plakacie.

6. Siostry Loretanki zapraszają do Loretto w dniach 11-13 stycznia b.r. na Rekolekcje w ciszy dla wszystkich pragnących spotkać się z Chrystusem w Jego Słowie. W programie: Eucharystia, konferencje, lectio divina, adoracja, rozmowy indywidualne, wspólnota. Zapewniają noclegi i wyżywienie. Proszą o wzięcie ze sobą Pisma Świętego. Prowadzenie: o. Jerzy Grzanka i Siostry Loretanki. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Sióstr Loretanek.

7. Szkoła Podstawowa nr 1 serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się dnia 12.01. b.r. w godz. 13.00–20.00 w hali widowiskowo-sportowej. Przewidziane są występy wielu artystów, loteria, pokaz iluzjonisty, licytacje, kawiarenka. Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację chorego na chorobę nowotworową – guz mózgu Bartusia, który jest uczniem 2 klasy w Szkole Podst. nr 1. Szczegóły na plakacie.

8. 13 stycznia o godz. 15.00 w Remizie w Starej Niedziałce odbędzie się spotkanie z kolędą i dzieleniem się opłatkiem. Strażacy zapraszają mieszkańców i wszystkich chętnych.

9. W niedzielę 13 stycznia b.r. zbiórka na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.

10. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom, którzy złożyli dar na ołtarz: 2 rodzinom za ofiarę 400,- zł., Państwu Jolancie i Ireneuszowi Kuśmierskim za ofiarę 800,- zł.  a także 21 ofiarodawcom za ofiarę 2600.- zł. w czasie wizyty kolędowej.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Wędrując z Mędrcami” – O bogatej symbolice przedstawienia Trzech Króli.; oraz „Wyzwania i nadzieje” – Ilu mamy katolików, ilu biskupów, księży, szkół katolickich? Raport o Kościele w Polsce;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Do czytania sercem” – O książce Papieża Franciszka wyjaśniającej modlitwę „Zdrowaś Maryjo”. oraz „Jak smakuje sakrament?” – O pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Wśród małżeństw, które razem w niedzielę chodzą na Mszę św. odsetek rozwodów wynosi 2% zaś wśród tych, codziennie razem się modlą jedynie 0,07%; Do numeru jest bezpłatny obrazek z modlitwą żony za męża.

12. Rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone na utrzymanie kościoła i drobne remonty. W czasie wizyty duszpasterskiej będzie też możliwość nabycia cegiełek na renowację ołtarza. Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. Kolędę rozpoczynamy na poszczególnych ulicach od najmniejszych numerów, chyba, że będzie podane inaczej. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.