Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa , Maryi I Józefa

1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 12.30 świętujemy jubileusze małżeńskie. Pragniemy w sposób szczególny świętować i dziękować Panu Bogu za rodziny i dar Sakramentu Małżeństwa.

2. Niedziela Świętej Rodziny to święto patronalne Domowego Kościoła czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, które przyjęły ten charyzmat życzymy wytrwałości. Małżeństwa, które pragną włączyć się do tej wspólnoty, zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

3. W poniedziałek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok z nabożeństwem na zakończenie roku i sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej i z inwestycji jakie były dokonane w parafii.

4. W poniedziałek 31 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia będziemy gościli w naszym kościele wokalistkę panią Monikę Grajewską, która podczas wszystkich Mszy świętych będzie śpiewała kolędy. Pani Monika należała do Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, występowała z wybitnymi artystami m.in. z Janem Pietrzakiem i Krzysztofem Krawczykiem. Obecnie koncertuje w Polsce i za granicą. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia jej płyt z różnymi utworami, które są dobrym prezentem na każdą okazję.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9.00 będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach. Spowiedź w kościele w I Piątek w czasie Mszy świętych i od godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godz. 12.30 krótka adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca. Nie będzie procesji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte.

8. W przyszłą niedzielę katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

9. 6 stycznia 2019 roku ulicami przejdzie Miński Orszak Trzech Króli pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Będzie to piąta edycja największych plenerowych jasełek w naszym mieście.

Harmonogram uroczystości:
12:30 – Msza św. w parafii św. Antoniego z Padwy
13:30 – 15:00 - Miński Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta
15:00  - Pokłon Trzech Króli na Placu Stary Rynek, wspólne kolędowanie, wielbłąd i szopka ze zwierzętami

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

10. Nasza parafia wraz z parafią św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim organizuje konkurs szopek Bożonarodzeniowych. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia 2019 r.

11. Dziękujemy bardzo 6 ofiarodawcom za ofiarę 1300,- zł. na renowację ołtarza głównego.

12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc dla potrzebujących.  Ofiarodawcom paczek, żywności, środków chemicznych, datków pieniężnych i węgla. Dziękujemy wolontariuszom Caritas i jego sympatykom. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomagali w rozdawaniu paczek oraz je rozwozili. Dzięki zaangażowania się wielu osób, możliwe było wsparcie dużej grupy potrzebujących. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze można liczyć na ludzi o wielkim sercu. Prosimy o modlitwę w intencji ofiarodawców, potrzebujących oraz wolontariuszy i sympatyków Caritas. Bóg Zapłać!

13. W środę 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone na utrzymanie kościoła i drobne remonty. W czasie wizyty duszpasterskiej będzie też możliwość nabycia cegiełek na renowację ołtarza. Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.