III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą trwały do środy włącznie. Wygłosi je o. Dariusz redemptorysta z Ukrainy. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej i do dobrego przygotowania się do Sakramentu Pokuty przez szczegółowy rachunek sumienia. Od poniedziałku do środy będzie wielu zaproszonych księży w konfesjonałach. Po rekolekcjach ilość spowiedników będzie już ograniczona, więc nie będziemy w stanie wszystkich chętnych wyspowiadać. W czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

2. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- O godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Dąbrówki.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Świąteczne świece Caritas można nabywać dziś po Mszach Świętych od godz. 9.30 aż do wyczerpania zapasów.

4. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

5. Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po Roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Dochód z opłatków będzie przeznaczony na posadzkę kościoła w Loretto.

6. Dziś rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Nabożeństwo zostanie odprawione dziś i za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, zaś 24 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 rano.

7. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą. Księża odwiedzą ich w domach w najbliższy piątek 21.XII od godz. 9.00. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek grudnia.

8. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 30 XII 2018 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

9. Dziękujemy bardzo parafianom ze Starej Niedziałki za ofiarę 1600,- zł. na renowację ołtarza głównego zaś p. Sołtysowi za zebranie tych ofiar. Dziękujemy również państwu Danucie i Tadeuszowi Markiewiczom za ofiarę 1000,- zł a także 8 ofiarodawcom za ofiarę 1520,- zł. na ten sam cel. Po Nowym Roku ołtarz będzie złocony i etapami odsłaniany

10. Nasza parafia wraz z parafią św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim organizuje konkurs szopek Bożonarodzeniowych. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia 2019 r.

11. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Do kosza wystawionego w kościele można składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne albo wesprzeć akcję „węgiel na zimę”, wrzucając ofiarę pieniężną do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem.

Pod chórem można także kupić, wykonane ręcznie przez seniorów, piękne  ozdoby świąteczne. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby osób starszych.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji darczyńców, potrzebujących i  Parafialnego Zespołu Caritas.

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Pamięć o ks. Kotlarzu” – Za to, że upominał się o robotników w 1976 r. był szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa, dręczony i bity przez „nieznanych sprawców”, co doprowadziło do jego śmierci. TVP  robi o nim film. Kościół rozpoczął jego proces beatyfikacyjny.; oraz „Pomówmy o ciszy” – Jak nauczyć się ciszy i do czego jest nam potrzebna;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Przez rozum do wiary” – Jako anglikański pastor pisał: „Kocham prawdę i pójdę za nią gdziekolwiek ją znajdę”. Ostatecznie John Henry Newman znalazł ją w Kościele katolickim; Do numeru jest dołączony bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika „Miłujcie się” mi.in. artykuły: „Żyć  - to Chrystus, a umrzeć to zysk” - O muzułmaninie, który dzięki studiowaniu Koranu uwierzył w Jezusa Chrystusa i przyjął chrzest w Kościele Katolickim; oraz „Autostrada do nieba” – O 15 – letnim kandydacie na ołtarze, który żył w prawdziwej przyjaźni z Panem Jezusem i dawał temu świadectwo;