II Niedziela Adwentu

1. Dziś w całej Polsce XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel. W ubiegłym roku nasza parafia przekazała ze zbiórki na pomoc Kościołowi w krajach byłego ZSRR 4600,- zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej odprawiane są w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.15.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

4. Świeca wigilijna Caritas tworzy polską tradycję świąteczną już od 25 lat. Młodzież oazowa Ruchu Światło – Życie również i w tym roku pomaga kontynuować tę tradycję. Świece można nabywać dziś po Mszach Świętych od godz. 6.30. Dochód z milionów charytatywnych świec przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci.

5. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

6. Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po Roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Dochód z opłatków będzie przeznaczony na posadzkę kościoła w Loretto.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

7. W poniedziałek 10 grudnia wspomnienie MB Loretańskiej. Z racji święta naszych Sióstr Loretanek życzymy im opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze.

8. W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. o uzdrowienie i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym do godz. 21.30.

9. Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej serdecznie zaprasza wszystkich Nauczycieli i Wychowawców na Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się sobotę 15 grudnia w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego 43 („Mechanik”). Szczegóły na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- O godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Dąbrówki.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

11. Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu. Będą trwały do środy włącznie. Będzie je głosić o. redemptorysta z Truskawca na Ukrainie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

12. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 30 XII 2018 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

13. Nasza parafia wraz z parafią św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim organizuje konkurs szopek Bożonarodzeniowych. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia 2019 r.

14. Nadal można przynosić nakrętki plastikowe. W imieniu chorego dziecka i jego rodziców serdecznie dziękujemy.

15. Dziękujemy p. Białkowskiemu z zakładu pogrzebowego „Białkowski” za ofiarę 1000,- zł. na renowację ołtarza głównego a także 11 rodzinom za ofiarę 3450,- zł. na ten sam cel.

16. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Do kosza wystawionego w kościele można składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne. Można także wesprzeć akcję  „węgiel na zimę”, wrzucając ofiarę pieniężną do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem.

Pomoc otrzymują przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz  znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji  życiowej. Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas lub w kancelarii parafialnej.

Pod chórem można wylosować  potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej  paczkę.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji darczyńców, potrzebujących i  Parafialnego Zespołu Caritas.

17. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „O niezmiennych prawdach Kościoła” – wywiad z naszym parafianinem ks. prof. Dariuszem Kowalczykiem SJ, dziekanem Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie; „Wciąż w budowie” – Choć po dziesięcioleciach przymusowej ateizacji, niszczenia świątyń i prześladowań księży Kościół katolicki się odrodził to jednak wciąż potrzebuje wsparcia; oraz „Więcej niż zwykłe < dziękuję>” – Każdy ma sto powodów do wdzięczności, także ten, kto ich nie dostrzega;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Premier Chin w habicie” – O dyplomacie, który został zakonnikiem; oraz „Dzika róża w naszym mózgu” – Co takiego jest w nas, czego nie mają inne organizmy żywe na Ziemi?;