I Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na budowę kościoła w Budach Barcząckich. Ks. proboszczowi Adamowi życzymy zdrowia i wytrwałości w budowie świątyni.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

3. Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej odprawiane będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci.

Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.15.

4. W dniu dzisiejszym:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 młodzież oazowa zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

5. Świeca wigilijna Caritas tworzy polską tradycję świąteczną już od 25 lat. Młodzież oazowa Ruchu Światło – Życie również i w tym roku pomaga kontynuować tę tradycję. Świece można nabywać dziś po Mszach Świętych od godz. 9.30. Dochód z milionów charytatywnych świec przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących dzieci.

6. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

7. Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po Roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Dochód z opłatków będzie przeznaczony na posadzkę kościoła w Loretto.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

8. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00.

Msza św. o godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski" - czasie wskazanym przez Matkę Bożą w objawieniach w Montichiari we Włoszech - będzie Mszą św. zbiorową. Intencje na nią można zgłaszać w tygodniu w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo do Matki Bożej.

9. 8 grudnia zapraszamy Bielanki i Sypaczki na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Uroczystości Patronalnej. Podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych kandydatek do Służby Liturgicznej Dziewcząt.

10. Msza św. w intencji małżeństw oczekujących potomstwa, niewiast w stanie błogosławionym oraz o łaskę zdrowia dla dziecka poczętego będzie odprawiana każdego 8-go dnia miesiąca o godz. 19.00 w par. MB z Guadalupe w Budach Barcząckich.

11. W przyszłą niedzielę organizowany jest z naszej parafii wyjazd na sztukę teatralną pt. „Czy zobaczę cię jutro?” wystawianą przez kleryków III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd o godz. 13.20 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 18.00, koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy.

Inne terminy, w których można indywidualnie pojechać na tę sztukę są na plakacie w gablocie.

12. Za tydzień  w całej Polsce XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

14. Dziękujemy bardzo 10 ofiarodawcom za złożenie 1900,- zł. na renowację ołtarza, a także p. Sławomirowi Mochowi , właścicielowi firmy pogrzebowej Exitus za dar 1000,- zł.

15. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Pod chórem można wylosować  potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej  paczkę. Do kosza wystawionego w kościele można składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji  „węgiel na zimę”.  Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji  życiowej. Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas. Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

16. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Mam szczęście w życiu” – O swoim życiu, sukcesach sportowych, wierze i o tym, co dla niego najważniejsze mówi Kamil Stoch.; oraz „Adwentowe pytania” – Co powinniśmy zrobić, żeby móc spojrzeć Jezusowi w oczy w Wigilię Bożego Narodzenia i w Dniu Ostatecznym?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Z Duchem Twoim” – rozpoczynający cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć?; oraz „Podarunek od serca” – Czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych?;