XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy ks. Markowi Twarowskiemu, proboszczowi Parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy wesprą to dzieło.

2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

3. W dniu dzisiejszym:

- o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Dąbrówki.

- po Mszy Świętej o godzinie 18.00 rozpocznie się nowy kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy kandydatów obecnie uczęszczających do III klasy Gimnazjum. Osoby uczęszczające do 8 klasy szkoły podstawowej rozpoczną swoje przygotowanie w przyszłym roku.

4. W poniedziałek 26.11 b.r. o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej ze wszystkich szkół.

5. W sobotę 1 grudnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w związku z 27 rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. W tej pielgrzymce pojedzie ks. prałat Stanisław Kuć oraz wikariusz ks. Tomasz Tarasiuk. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę:

- po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 młodzież oazowa zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

- z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja i Procesja Eucharystyczna.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

7. Za tydzień taca na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

9. W niedzielę 9 grudnia organizowany jest z naszej parafii wyjazd na sztukę teatralną pt. „Czy zobaczę cię jutro” wystawianą przez kleryków III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd o godz. 13.20 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 18.00, koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych.

10. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Już dzisiaj pod chórem można wylosować  potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej  paczkę. Można, do kosza wystawionego w kościele, składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji  „węgiel na zimę”.  Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji  życiowej. Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas. Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

11. Msza św. w intencji małżeństw oczekujących potomstwa, niewiast w stanie błogosławionym oraz o łaskę zdrowia dla dziecka poczętego będzie odprawiana każdego 8-go dnia miesiąca o godz. 19.00 w par. MB z Guadalupe w Budach Barcząckich.

12. W niedzielę 2 grudnia w Mińskim Centrum Profilaktyki przy ul. Tuwima 1 można będzie dokonać przeglądu apteczki domowej i otrzymać poradę farmaceutyczną. Szczegóły w gablocie.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nowe średniowiecze?” – Na ile problemy, przed którymi stoi Polska i świat przypominają te sprzed tysiąca lat?; oraz „Swoje chwalimy” – Dlaczego warto kupować polskie produkty i jak je odróżnić, skoro większość znanych polskich firm została sprzedana podmiotom zagranicznym?;

Do tygodnika „Gość Niedzielny” jest dołączony bezpłatny kalendarz ścienny na rok 2019.