XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy ks. Biskupowi Kazimierzowi Wielikosielcowi  z Białorusi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Przed kościołem po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Homlu. Bóg zapłać tym, którzy wesprą w ten sposób Kościół na Białorusi.

2. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

- O godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny.

- Uroczysta Msza św. z udziałem Władz Miasta zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim 11 listopada o godz. 11.30.

3. W dniu dzisiejszym:

- Taca na Kościół prześladowany w Pakistanie, m.in. na odbudowę kościołów i domów chrześcijan.

- Chrzty na Mszy św. o godz. 11.00.

- O godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii.

4. W poniedziałek 12 listopada kancelaria parafialna nieczynna.

5. Grupa „TALENT” zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub zajmujące kierownicze stanowiska na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek 13 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 Msza Św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwo.

7. W przyszłą niedzielę:

- Taca na Seminariom Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej.

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- O godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 koncert w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry. Zostanie wykonany utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta „Msza REQUIEM”. Szczegóły na plakacie.

9. W sobotę, 1 grudnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w związku z 27 rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. W tej pielgrzymce pojedzie ks. prałat Stanisław Kuć oraz wikariusz ks. Tomasz Tarasiuk. Serdecznie zapraszamy.

10. Po Mszach świętych w zakrystii można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych - roczne czytane w niedziele przed Mszą św. oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

11. Ks. Marek Sędek dziękuje za zebrane ofiary w wys. 10300,- zł. przeznaczone na budowę Domu Rekolekcyjnego w Krościenku.

12. Bóg zapłać 2 ofiarodawcom za ofiarę na odnowienie ołtarza głównego w wysokości 500,- zł.

13. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

14. Można jeszcze przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej czyste zeszyty, długopisy i kredki dla parafian ks. Włodzimierza z Berezy Kartuskiej. Obdarowani dziękują za wsparcie.

15. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Sto lat temu” – O okolicznościach odzyskania przed 100 laty niepodległości i budowy państwa polskiego; Te Deum za ojczyznę” – Trudno sobie wyobrazić odzyskanie przez Polskę niepodległości bez wkładu Kościoła katolickiego, a zwłaszcza arcybiskupów Edmunda Dalbora i Aleksandra Kakowskiego; oraz „Fundament wolnej Polski” – Co jest siłą Polski? Galerie handlowe, których nawet Zachód może nam pozazdrościć? Czy sprawy ducha, o których mówi się coraz mniej?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Społeczna tkanka niepodległości” – Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów; oraz „Po aborcji” – Historia i wyznanie kobiety, która dokonała aborcji.