XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy ks. Markowi Sędkowi, byłemu proboszczowi naszej parafii, obecnie Moderatorowi Generalnemu  Ruchu Światło-Życie za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Domu Rekolekcyjnego w Krościenku. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło.

2. Dziś po Mszach świętych w zakrystii można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych roczne czytane w niedziele przed Mszą św. oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszami św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin. Msza święta gregoriańska we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana o godz. 18.00, natomiast w dni powszednie listopada o godz. 8.00. Lista zmarłych zgłoszonych do tej Mszy św. będzie wywieszona w przedsionku kościoła z zaznaczeniem, którego dnia tygodnia dana osoba będzie wyczytywana.

3. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę do Kodnia organizowaną przez nasz Parafialny Caritas we wtorek 6 listopada. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 20.00, koszt 60,- zł. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych. Pojedzie ks. Tomasz Tarasiuk.

4. W dniu dzisiejszym z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

5. W poniedziałek 5 listopada o godz. 18.00 Ks. Biskup Romuald Kamiński udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

6. Parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim zaprasza na katechezę dla dorosłych na temat: „Prawda mediów i prawda kościoła. Jak media zastąpiły nam głos Boga?” Spotkanie w piątek 9 listopada o godz. 19.00 w dolnym kościele przy ul. Wyszyńskiego 54. Poprowadzi ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika Idziemy. Szczegóły na plakacie.

7. Fundacja Dziękujemy za Wolność zaprasza na koncert "Amerykański jazz z polską duszą" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbędzie się

9 listopada w Mińsku Mazowieckim o godz. 19:00  w Szkole Podstawowej Nr 3 ul. Budowlana 2. Zaproszenia na koncert dostępne w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

8. W niedzielę 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny. Uroczysta Msza św. z udziałem Władz Miasta zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim 11 listopada o godz. 11.30.

9. Z racji Święta Niepodległości prosimy o udekorowanie posesji flagami narodowymi.

10. W niedzielę 11 listopada chrzty będą wyjątkowo tylko na Mszy św. o godz. 11.00.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii.

12. Za tydzień taca na Kościół prześladowany w Pakistanie.

13. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Biskup Wielikosielec  z Białorusi. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Homlu.

14. Bóg zapłać 2 ofiarodawcom za ofiarę na odnowienie ołtarza głównego w wysokości 300,- zł.

15. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

16. Można jeszcze przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej czyste zeszyty, długopisy i kredki dla parafian ks. Włodzimierza z Berezy Kartuskiej. Obdarowani dziękują za wsparcie.

17.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Pasterz Niepodległej” – Na czym polegał wkład św. b-pa Józefa Sebastiana w odzyskanie i umocnienie niepodległości; „Absurdy gender” – Czy znajdą się odważni, którzy w ślad za węgierskim rządem uznają, że gender nie jest żadną nauką? orazSezon na odpusty” – Dlaczego warto korzystać z odpustów i o co w nich chodzi?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Brytyjczycy odkrywają na nowo Różaniec”; „Portugalczycy pytają o życie”; oraz „Sekret ks. Dolindo”