XXX Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym gościmy księdza z Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Żeraniu. Po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na budowę kościoła w tej parafii.

2. Dziś przez cały dzień młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza znicze zaś po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Wpływy będą przeznaczone na ich wyjazdy rekolekcyjne.

3. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

4. We wtorek 6 listopada nasz Parafialny Caritas organizuje pielgrzymkę do Kodnia. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 20.00, koszt 60,- zł. Zapisy do 4.11 w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Pojedzie ks. Tomasz Tarasiuk.

5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele jak w niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 16.00. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. o godz. 12.30 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych (bez wypominków).

6. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na Mszy św. o godz. 11.00 będzie konkurs na przebrane postacie świętych. Każde dziecko, które przebierze się za świętego lub będzie miało atrybut świętego i w kilku słowach powie coś o nim dostanie nagrodę.

7. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. O godz. 17.00 procesja po kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Po Mszy św. wieczornej na cmentarzu procesja różańcowa w int. zmarłych.

8. Msza święta gregoriańska zbiorowa za zmarłych 1.XI  oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast 2.XI i w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

9. W piątek 2 XI od godz. 9.00 księża będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach. Spowiedź w kościele w I Piątek w czasie Mszy świętych.

10. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zaś zaś katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

11. Spowiedź dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w sobotę 3 listopada o godzinie 8.00.

Próby przed Bierzmowaniem odbędą się w sobotę 3.11 i niedzielę 4.11 po Mszy św. o godz. 18.00. Na próbę niedzielną 4.11 po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy również świadków do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

12. Za tydzień będziemy gościli ks. Marka Sędka, który będzie głosić Słowo Boże, a w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło-Życie w Krościenku.

13. W niedzielę 11 listopada chrzty będą wyjątkowo tylko na Mszy św. o godz. 11.00.

14. Bóg zapłać 8 ofiarodawcom za ofiarę na odnowienie ołtarza głównego w wysokości 2750,- zł.

15. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

16. Ks. Włodzimierz z Berezy Kartuskiej dziękuje za wsparcie udzielane jego parafii i nadal prosi o czyste zeszyty, długopisy i kredki. Można te rzeczy przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

17.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Przesłanie Wszystkich Świętych” – Jeśli coś w naszym życiu trzeba poprawić, uczyńmy to teraz, bo potem może być za późno; „Święto życia” – O czym powinniśmy pamiętać , idąc na cmentarz 1 listopada? orazPrawdzie służyć muszę” – Skąd brała się miłość do Polski u Jana Matejki i w czym się wyrażała?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Poczytaj mi tato” – Dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom? orazKoniec męki” – O odpustach jako pomocy tym, którzy zmarli. Jest też dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.