XXIX Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul.  Dąbrówki o godz. 16.00.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Spotkanie kandydatów już uczestniczących w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Nowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się po zakończeniu obecnego.

2. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na wsparcie Misji Świętych czyli na Ewangelizację.

3. W poniedziałek 22.10 o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych ze wszystkich szkół.

4. We wtorek po różańcu spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio w salce katechetycznej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 młodzież oazowa zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

6. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Żeraniu.

7. Bóg zapłać za ofiary na stypendia im. św. Jana Pawła II w wysokości 8570,- zł. i na Dom św. Faustyny w Ostrówku w wysokości 6350,- zł.

8. Bóg zapłać 7 ofiarodawcom za ofiarę na odnowienie ołtarza głównego w wysokości 1300,- zł.

9. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

10. Jak widać, wokół kościoła są przycinane drzewa. Dziękujemy Panu Marianowi Skarżyńskiemu za bezinteresowne wywożenie ściętych gałęzi.

11. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

12. Niesłyszące dziecko zgubiło w okolicy parku procesor z aparatem słuchowym. Znalazcę prosimy o zwrot do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za oddanie nagroda od rodziców dziecka.

13.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Misje do końca świata” – O obowiązku głoszenia Ewangelii przez wszystkich ochrzczonych; orazSkarb zdrowia” – Jaką wizję osoby ludzkiej miał św. Jan Paweł II w kontekście  przykazania „Nie zabijaj”?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: O świętokradzkiej Komunii św.” – Dlaczego wielu przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?