XXVII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

- Gościmy ks. Włodzimierza z Berezy Kartuskiej na Białorusi. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na Kościół w Berezie.

- Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza. Po procesji spotkanie ks. Proboszcza z osobami należącymi do Kół Żywego Różańca.

- O godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii.

- Konferencja dla rodziców i chrzestnych  o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

- Przy ołtarzu Matki Bożej można składać dobre różańce, które następnie będą przekazane na misje święte.

2. Jak już informowaliśmy Parafialny Zespół Caritas, przy wsparciu Księdza Proboszcza, organizuje Klubik dla osób starszych. Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbędzie się już dzisiaj, na plebanii, po Mszy Świętej o godz. 9,30. Serdecznie zapraszamy!

3. Różaniec w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,

Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. Grupa „TALENT’ zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i zajmujące kierownicze stanowiska na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 9.X po Mszy św. o godz. 18.00 Spotkanie będzie poświęcone cenom oferowanych towarów i usług. Jak je ustalać w odniesieniu do konkurencji i własnego sumienia.

5. W czwartek 11.X o godz.9.00 z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

6. Parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim zaprasza na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi pan Andrzej Wronka. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące świadków Jehowy. Spotkanie odbędzie się w piątek 12.X o godz. 19.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie.

7. W sobotę 13.X po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.

8. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku zaś w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na stypendium dla zdolnej ale ubogiej młodzieży w ramach Dnia Papieskiego jako żywy pomnik Jana Pawła II. Z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

10. Bóg zapłać za nakrętki plastikowe które zbieramy na leczenie dziecka. Można nadal je przynosić.

11. Bóg zapłać 3 ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 450 zł.

12. Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia oraz w ciągu tygodnia w zakrystii po Mszach świętych można już zgłaszać wypominki za zmarłych.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

13. Zapraszamy dziewczęta z klas od 4 do 8 szkoły podstawowej do Dziewczęcej Służby Maryjnej – Bielanek. Spotkania w każdą 2 i 4 sobotę miesiąca o godz. 9.00 – 10.00.

14. W tym tygodniu od środy do piątku w kaplicy naszego szpitala będziemy gościli relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki niedawno beatyfikowanej. Powitanie relikwii w środę 10.X. o godz. 10.00. Czuwanie będzie trwało przez cały dzień i zakończy się Mszą św. o godz. 19.00. W czwartek i piątek od godz. 11.00. Zapraszamy do modlitwy szczególnie pracowników Służby Zdrowia

15. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Inni księża ” – wspomnienia o. Dariusza Kowalczyka z lat młodości w naszej parafii; oraz „Wielki rozłam prawosławnych? ” – Na czym polega problem prawosławia na Ukrainie i jakie mogą być skutki jego odłączenia się od Moskwy?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Męska lina ratunkowa” – O tym, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz. Do numeru jest dołączony bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”

Jest również najnowszy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuł: „Moc Adoracji Eucharystycznej” - O rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii oraz świadectwa niezwykłych uzdrowień i nawróceń.