XXVI Niedziela Zwykła

1. Wciąż trwają prace przy głównym ołtarzu. Została zdjęta stara farba do pierwotnej, następnie elementy drewniane zostały odkornikowane a ubytki uzupełnione. Obecnie trwają prace malarskie, tak zwana marmuryzacja. Następnym elementem prac renowacyjnych będzie położenie złoceń. Bóg zapłać 5 ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 670 zł.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy pana Aleksandra z żoną – solistów z Ukrainy, którzy podczas Mszy Świętej włączą się swoim śpiewem w naszą modlitwę. O godzinie 17.00 koncert. Przed kościołem można nabyć ich płyty.

3. W dniu dzisiejszym młodzież oazowa po Mszach Świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

4. Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci rocznicowych. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie.

5. Za tydzień o godz. 17.00 w salce parafialnej katecheza przed-chrzcielna.

6. Bóg zapłać za nakrętki plastikowe które zbieramy na leczenie dziecka. Można nadal je przynosić.

7. Parafialny Zespół Caritas, przy wsparciu Księdza Proboszcza, organizuje klubik dla osób starszych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

8. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godzinie 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę różaniec tylko o godzinie 17.00.

9. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.

10. W środę w naszej diecezji święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a także o naszych kapłanach.

12. W czwartek wspólnota Odnowy w Duchu Świętej zaprasza na Msze Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msze Świętą wieczorną będzie sprawował ks. Marcin z Mistowa.

13. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych od godziny 9.00. Spowiedź podczas Mszy Świętych, a także po południu od godziny 17.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00.

14. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi.

15. W przyszłym tygodniu przy ołtarzu Matki Bożej można składać dobre różańce, które następnie będą przekazane na misje święte. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

16. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej
o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza. Po procesji spotkanie ks. Proboszcza z osobami należącymi do Kół Żywego Różańca.

17. Za tydzień przyjedzie do nas z kazaniami ks. Włodzimierz z Berezy Kartuskiej na Białorusi. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na Kościół w Berezie.

18. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in.: „Kler na stryczku” - bieżące wydarzenia w Polsce komentuje ks. Henryk Zieliński; oraz „Dom na piasku” – po rozwodzie dorośli sądzą, że poukładają sobie życie na nowo, nie myśląc co przeżywają ich dzieci - artykuł Ireny Świerdzewskiej o konsekwencjach rozpadu rodziny.

W tygodniku „Gość Niedzielny” - „Drobiazgi” – o postawie dziecięctwa Bożego i  ufności Bogu św. Tereski z Lisieux.