XXIV Niedziela Zwykła

1. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Aleksandra Biszko
z Ukrainy. Będzie dziś dla nas głosić słowo Boże i zbierać ofiary na remont kościoła koło Lwowa w Szczercu.

2. Dziś o godzinie 12.30 nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej

3. Dziś o godzinie 11.00 oraz 16.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci z klas pierwszych.

4. Dziś o godz. 17.00 w salce parafialnej katecheza przed-chrzcielna.

5. Dziękujemy uczniom ze szkoły podstawowej w Wiciejowie za ofiarowanie 10 worków nakrętek plastikowych na leczenie chorego dziecka. W dalszym ciągu można je przynosić do zakrystii lub na plebanię.

6. Bóg zapłać siedmiu ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 1800 zł.

7. Bóg zapłać za ofiarę złożone na Seminarium Duchowne w wysokości 12.000 zł.

8. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.

9. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

10. Informujemy, że dnia 13 września rodzina na której posesji staną nowy Krzyż stwierdziła, że jest on za duży. Krzyż został zakupiony za parafialne pieniądze. Ksiądz proboszcz postanowił go zabrać i ustawić na cmentarzu parafialnym. Poświęcenie Krzyża odbędzie się zatem 11 listopada bieżącego roku w 100 lecie odzyskania niepodległości.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do posługi przy ołtarzu, szczególnie tych z III klasy szkoły podstawowej. Spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 9.30 w kościele.

12. Za tydzień w niedzielę o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

13. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w salce parafialnej spotkanie założycielskie modlitewnej grupy o. Pio

14. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele powakacyjne spotkanie kandydatów już uczestniczących w przygotowaniu się do Sakramentu Bierzmowania. Nowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się po zakończeniu obecnego.

15. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Spotkanie we dwoje” – Jak można poprawić relacje w małżeństwie.; oraz „Opcja Benedykta” – Czy budowanie arki, która przeniesie wiarę na lepsze czasy, jest jedynym wyjściem dla katolików zagrożonych współczesnym barbarzyństwem? – komentuje o. Dariusz Kowalczyk.

W tygodniku „Gość Niedzielny” wiara w czasach smartfona – jak możemy wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.