XXI Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Serdecznie witamy ks. Tomasza Tarasiuka, który dziś rozpoczyna posługę w naszej parafii. Życzymy my owocnej pracy duszpasterskiej i polecamy go opiece Matki Bożej Mińskiej.

2. Od września wznawiamy po wakacyjnej przerwie Mszę św. niedzielną o godz. 16.00 i Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00.

3. W sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę. O godz. 18.00 Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny.

4. Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku w najbliższą sobotę 1 września o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu przypada 1-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W niedzielę 2 września: - z racji 1-szej niedzieli miesiąca - po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Eucharystyczne, Procesja i spotkanie dla Kół Żywego Różańca i Asysty Procesyjnej. - katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

7. Msza św. o błogosławieństwo Boże na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Patronat nad Mszą św. obejmie Szkoła Podstawowa przy ul. Siennickiej. W tygodniu na Mszach świętych spowiedź dla dzieci i młodzieży.

8. 9 IX w Loretto będzie odpust i konsekracja nowego kościoła. Siostry Loretanki zapraszają. Z naszej parafii o godz. 9.00 wyruszy autokar na uroczystości. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt przejazdu 25,- zł.

9. W imieniu chorego dziecka i jego rodziców dziękujemy bardzo za nakrętki plastikowe. W dalszym ciągu można je przynosić do zakrystii lub na plebanię. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie dziecka.

10. Dziękujemy 8 ofiarodawcom za dar w wysokości 1550,- złotych na renowację ołtarza.

11. Parafialny Zespół Caritas prosi o fanty na loterię, ponieważ jest ich wciąż za mało. Można je jeszcze składać do kosza wystawionego w kościele. Całkowity dochód z loterii zostanie przeznaczony na jesienną pomoc potrzebującym, szczególnie starszym i niepełnosprawnym. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

12. Za tydzień w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

13. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza na V Miński Dzień Dużej Rodziny, który odbędzie się 2 września b.r. na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1. Szczegóły na plakatach

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka:

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Święte obrazki na śmietnik?” – Dlaczego błogosławimy obrazy i medaliki i co należy z nimi zrobić, gdy ulegną zniszczeniu.; „Tradycja i patriotyzm” – Kościół, patriotyzm, ojczyzna – to wartości, których zawsze broniła polska wieś; oraz „Strażniczka tajemnicy wcielenia” – dlaczego Jasna Góra nazywana jest polską Kaną?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Królewskie DNA” - O maryjnej pobożności, sekretach Jasnej Góry i nawróceniach na Woodstocku; oraz „O co można modlić się na Pawiaku?” – Jaką trzeba mieć wiarę aby w cierpieniu dziękować Bogu?