XVIII Niedziela Zwykła

„Błogosławiona ta ziemia, po której idą stopy pielgrzymów”

Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej podążających na Jasną Górę.

- Dziękuje Parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasto oraz pomagali pielgrzymom odpoczywającym przy naszym kościele, Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz harcerzom i wolontariuszom. Także właścicielkom  „Zajazdu pod Różami”, które dostarczyły zupę, Piekarni „Gromulski” za ofiarowanie pieczywa, pizzy,  ciasta i napojów chłodzących oraz Straży Pożarnej i Policji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”

- Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Niedziałki za zaangażowanie w pomoc pielgrzymom odpoczywającym w Starej Niedziałce i poczęstunek dla pielgrzymów. Bóg zapłać Darczyńcom: p. Wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki, Piekarni „Gromulski”, p. Elżbiecie Powałka ze sklepu spożywczego, Cukierni „Janeczką” z Mińska Mazowieckiego. Dziękujemy też druhnom i druhom z OSP w Niedziałce, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej ze Starej Niedziałki oraz wszystkim Mieszkańcom wsi Stara Niedziałka na czele z Panem Sołtysem. Serdeczne „Bóg zapłać”.

Witamy serdecznie Siostry Pallotynki, które dzielą się swoim świadectwem pracy misyjnej w Afryce. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary na misje. Życzymy siostrom Bożej pomocy w tym dziele.

Dziś z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spotkanie Kółek Żywego Różańca. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

W poniedziałek 6 sierpnia Święto przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

Ruszyły pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pątnikach. W naszym kościele na Mszach świętych będziemy ich wspierać duchowo.

W czwartek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

Na prośbę Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji, w każdy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do ofiarowania w tej intencji swoich modlitw, postów, dobrych uczynków i cierpienia.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas będzie organizował loterię fantową. Prosimy o przynoszenie fantów i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Po zakończeniu Nawiedzenia Diecezji Warszawsko-Praskiej przez peregrynacyjną Kopię Ikony Jasnogórskiej, 17 czerwca 2018 roku rozpoczęte zostało diecezjalne dzieło nieustającej modlitwy. Dzieło Modlitwy DWP wyraża troskę o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny.

W naszej parafii dziękczynienie to będzie miało miejsce w najbliższą sobotę 11 sierpnia przez cały dzień. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.30 i zakończymy Apelem Jasnogórskim po Mszy o godzinie 18.00. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło modlitwy a odpowiedzialnych za grupy parafialne prosimy o skontaktowanie się z ks. Proboszczem.

Dziękujemy 6 osobom, które w ubiegłym tygodniu ofiarowały na remont ołtarza w sumie 1000,- zł. Cegiełki można nabywać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Tajemnica Ojca Pio” – Nieznane dotąd fakty z życia włoskiego stygmatyka; oraz „Albo trzeźwa, albo żadna” – Zasługi bł. ks. Bronisława Markiewicza dla trzeźwości i niepodległości Polski;

 

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Kocham. Nie piję” – Nie ma wolności bez trzeźwości. 100 dni abstynencji to propozycja dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i Ojczyźnie.; oraz „To nie casting” – O tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa.;