XVII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na budowę kościoła w Budach Barcząckich. Ks. proboszczowi Adamowi życzymy zdrowia i wytrwałości w budowie świątyni.

Dziękujemy bardzo rodzinom z ulic Jana Kochanowskiego i Feliksa Rawskiego, które przyjęły nawiedzenie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego wizerunku, za dar modlitwy i ofiarę na renowację ołtarza głównego w kwocie 2550,- zł

W środę 1 sierpnia będziemy obchodzić 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w Godzinie „W” we wszystkich świątyniach Diecezji zabiją dzwony. Zachęcamy również, aby 1 sierpnia w hołdzie poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego wywiesić flagi, a o godz.17:00 uczcić ich minutą ciszy.

Fundacja Dziękujemy za Wolność, Muzeum Powstania Warszawskiego i Starostwo Powiatowe zapraszają wszystkich parafian na uroczystości poświęcone pamięci bohaterskich obrońców stolicy. O godz. 17.00 przy Pomniku „Szarych Szeregów” w parku Dernałowiczów przy ul. Warszawskiej będzie Apel i Modlitwa za Powstańców, zaś o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. za poległych w Powstaniu Warszawskim. Dokładniejszy harmonogram uroczystości w naszym mieście i powiecie jest na plakatach i w gablocie.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca.

- spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i od godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W najbliższą sobotę 4 sierpnia przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli przy naszym kościele godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

W przyszłą niedzielę:

- z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spotkanie Kółek Żywego Różańca. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Za tydzień przybędą do nas Siostry Pallotynki, misjonarki z Afryki i w czasie każdej Mszy św. będą dawały świadectwo. Po Mszach świętych przed kościołem będą zbierały ofiary na misje.

W kancelarii parafialnej i w zakrystii można nabyć cegiełki na renowację ołtarza głównego w naszym kościele. W ostatnim tygodniu cegiełki takie nabyły 4 osoby za łączną kwotę 450,- zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „W podróż? Z Bogiem” – Co zrobić, kiedy w niedzielę na wakacjach nie ma w pobliżu kościoła?; oraz „Holding dla rolnika” – Jak pomóc rolnikom i uratować polskie rolnictwo?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Święta z sąsiedztwa” – 28-letnia Włoszka Chiara Corbella Petrillo poświęciła swoje życie, by ratować synka. Wkrótce może zostać błogosławioną.; oraz Koloratka i powstańcza opaska” – Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w Powstaniu Warszawskim.;