XVI Niedziela Zwykła

Z racji przypadającego w środę 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczeństwo na drogach.

W  poniedziałek 23.07 święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę 25.07 święto Św. Jakuba Apostoła, zaś w czwartek 26.07 wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy o naszych starszych rodzicach i dziadkach.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Ruszyły prace przy renowacji ołtarza głównego w naszym kościele.

Przypominamy, że koszt odnowienia ołtarza wyniesie  niecałe 500,- tys. złotych. Konserwator zabytków z Warszawy przyznał 112,- tys. zł jako dotację, resztę parafia ma pokryć z własnych środków.

W kancelarii i w zakrystii można nabyć cegiełki na przywrócenie stanu pierwotnego ołtarza głównego. Do tej pory cegiełki takie nabyło 6 osób za łączną kwotę 1550,- zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli przy naszym kościele godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Intencji do wszystkich Mszy św. zbiorowych prosimy zgłaszać w kancelarii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

 

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Terapia uporczywa czy daremna?” – Kiedy medycyna może zrezygnować z podtrzymywania człowieka przy życiu?; „Rozmawiajmy z Jezusem” – Jak uratować cywilizację Zachodu, która samobójczo zbłądziła?; oraz „Ach, ta młodzież” – Po co Kościół wynosi tylu zwyczajnych młodych do chwały ołtarzy?;

 

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Jestem człowiekiem wierzącym” –  O nawracaniu się, show biznesie i potrzebie wybierania niższych tonów mówi Józef Skrzek, multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, założyciel legendarnego zespołu SBB; oraz „Odsiecz z Krakowa” – O istotnym wkładzie kardynała Karola Wojtyły w powstawanie papieskiej encykliki „Humanae vitae”.;