XV Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy Ks. Rusłanowi z Ukrainy za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w budowie kościoła oraz zdrowia i sił.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej, zaś o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, patronki zakonów karmelitańskich, w poniedziałek 16 lipca o godz. 18.00. Będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Szczegóły w gablocie.

Od wtorku ruszą prace przy renowacji ołtarza głównego w naszym kościele.

Od poniedziałku w kancelarii będzie można nabyć cegiełki na przywrócenie stanu pierwotnego ołtarza głównego. Przypominamy, że koszt odnowienia ołtarza wyniesie  niecałe 500,- tys. złotych. Konserwator zabytków z Warszawy przyznał 112,- tys. zł jako dotację zaś resztę parafia ma pokryć z własnych środków.

Bóg zapłać wszystkim za ofiary na Dom Samotnej Matki w wysokości niecałe 10,- tys. zł oraz na leczenie Kariny też w podobnej kwocie.

Z racji przypadającego w przyszłym tygodniu w środę 25 lipca Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę 22.07, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie samochodu przed wakacjami.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli przy naszym kościele godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Prosimy o zgłaszanie do kancelarii intencji do wszystkich Mszy św. zbiorowych.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Boskie wakacje” – o ludziach, którzy swoje wakacje poświęcają na ewangelizację prowadzoną nad morzem, na jeziorach i w górach; „Konserwatywny – czyli jaki?” – Dlaczego wielu chrześcijan na Zachodzie zaczyna zwracać się ku tradycjonalistom?; oraz „W czym do kościoła?” – Czy do kościoła trzeba się jakoś specjalnie ubierać?;

 

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Oślepieni przez ideologię” –  W Polsce wiele  opinii zależy od punktu siedzenia, a nie od prawdy; oraz „W kleszczach kleszcza” – Jak unikać groźnych ukąszeń kleszczy?;