XIV Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na leczenie i rehabilitację po przeszczepie wątroby naszej parafianki, 7-letniej Kariny. Więcej informacji na ulotkach. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W środę 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W piątek 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W przyszłą niedzielę:

- zbiórka przed kościołem na Kościół na Ukrainie.

-  po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej zwanej Hallerowską. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

W poniedziałek 16 lipca przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, patronki zakonów karmelitańskich.

Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca. W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Szczegóły w gablocie.

Od przyszłego poniedziałku w kancelarii parafialnej będą rozprowadzane cegiełki na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

Dziękujemy bardzo rodzinom z ul. Jasnej, które przyjęły nawiedzenie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego wizerunku, za dar modlitwy i ofiarę na renowację ołtarza głównego w kwocie 1320,- zł. Obecnie obraz Matki Bożej Częstochowskiej przyjmują mieszkańcy ul. Jana Kochanowskiego, a następnie ul. Feliksa Rawskiego.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Ofensywa miłosierdzia” – Jak możemy pomóc ludziom najbardziej poszkodowanym wojną w Syrii?; „Nie słuchaliśmy proroków” – Co powinniśmy sobie wziąć do serca z kazania ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego podczas Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie?; oraz „Wzmożenie zatroskania o kościół” – Przestroga przed fałszywym zatroskaniem o Kościół ze strony środowisk antykościelnych;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Potrzebują naszej modlitwy” –  Czujemy się opuszczeni – mówią chrześcijanie z Bliskiego Wschodu; oraz „Dziedzictwo Matki Angeliki” – O największej telewizji katolickiej na świecie;