XII Niedziela Zwykła

Po obronie pracy doktorskiej ks. Tomasz wraca do posługi duszpasterskiej w swojej diecezji. Będzie wykładał w Seminarium Duchownym i posługiwał jako wikariusz w parafii Bożego Ciała w Łomży. Serdecznie dziękujemy za 3-letnią posługę w naszej parafii i życzymy obfitości łask Bożych i pomocy św. Tomasza z Akwinu.

Z wdzięcznością będziemy pamiętać o modlitwie.

W dniu dzisiejszym:

- wolontariusze misyjni Ruchu Światło-Życie mówią o prowadzonych przez siebie rekolekcjach oazowych dla młodzieży w Rwandzie w Afryce. Po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary na organizację takich rekolekcji w tym roku.

- o godz. 12.30 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w 137 rocznicę jej powstania.

Dziś w Parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim obchody 22 Dnia Patrona Miasta i XX-lecia Parafii oraz Odpust Parafialny. O godz. 17.30 uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej w intencji Parafii i Miasta Mińsk Mazowiecki.

W środę 27 czerwca Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Hucie Mińskiej uroczystość odpustowa z główną Mszą św. o godz. 10.00.

W piątek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00.

Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone w tym dniu na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja., a o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

W niedzielę 1 lipca 2018 r., po Mszach Świętych, przed kościołem, będą zbierane ofiary do puszek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. Jeśli to nie nastąpi Dom zostanie zamknięty, a matki z dziećmi zostaną pozbawione dachu nad głową. Caritas złożył już odpowiedni projekt Domu w Urzędzie w Wołominie i oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Za wszelkie wsparcie, już teraz, z góry serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać!

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w niedzielę 8 lipca. Zapisy w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy bardzo za dar modlitwy i ofiarę na remont ołtarza głównego rodzinom z ul. Powstańców Warszawy w kwocie 2450,- zł. Obecnie obraz Matki Bożej Jasnogórskiej wędruje na ul. Jasnej.

Dziękujemy za ofiarę 450,- zł. też na remont ołtarza od pani ze Starej Niedziałki.

Parafia Pustelnik organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje wyjazdy wakacyjne dla młodzieży. Szczegóły w gablocie.

Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Razem i osobno – O tym jak w wielkich miastach istnieją obok siebie świat konsumpcji i świat ludzkiej biedy; „Szczyt w Singapurze a sprawa polska” – Czego Polacy powinni się nauczyć po niedawnym spotkaniu prezydenta USA z przywódcą Korei Połnocnej? oraz „Obowiązki człowieka” – Dlaczego mówienie wyłącznie o prawach człowieka jest ślepą uliczką;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Odtrutka na antykatolicką propagandę” – Jak media zakłamują prawdę o Kościele?; oraz „Pytania konstytucyjne”.

Jest też nowy dwumiesięcznik „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuł: „Co człowiek sieje, to i żąć będzie” – O piekle, czyśćcu i niebie.