XI Niedziela Zwykła

Dziś:

- w czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary na stypendia dla księży studiujących za granicą.

- na Mszach świętych o godz. 9.30, 12.30 i 16.00 śpiewa chór „Majowy Kwiat” z Białorusi. Po Mszy św. krótki koncert.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Poświęcenie będzie się odbywało tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej. Prosimy o podjeżdżanie w kierunku ul. Warszawskiej.

W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

O godz. 8.00 Msza święta dziękczynna z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli wraz z pocztami sztandarowymi.

Spowiedź przez cały tydzień na Mszach św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki i Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim zapraszają na 22 Dzień Patrona Miasta i Odpust Parafialny oraz XX-lecie Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w przyszłą niedzielę 24 czerwca. O godz. 17.30 uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej w intencji Parafii i Miasta Mińsk Mazowiecki, z udziałem władz samorządowych naszego miasta i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. będzie wiele atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to świętowanie. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę wolontariusze misyjni Ruchu Światło-Życie wygłoszą świadectwo o prowadzonych przez siebie rekolekcjach oazowych dla młodzieży w Rwandzie w Afryce. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na organizację takich rekolekcji w tym roku.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w 137 rocznicę jej powstania.

Zbiórka makulatury na Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej do kontenera na parkingu przy Domu Parafialnym będzie trwała do poniedziałku 18 czerwca do godz. 8.00.

W drugą niedzielę lipca tj. 8 lipca organizowana jest Pielgrzymka Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.20 spod Domu Parafialnego, powrót ok. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach św.. Koszt 60,- zł., wpłaty przy zapisie. Pojedzie 1 ksiądz od nas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Prawda o Polsce i o Kościele” – Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny?.; oraz „Maryja w podróży” – Skąd wzięła się idea nawiedzenia parafii przez kopię obrazu MB Częstochowskiej i jakie przygody towarzyszyły temu przez ponad 60 lat?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Konspiracja Prymasa” – O posłudze Prymasa Tysiąclecia wobec katolików w Związku Radzieckim; oraz „Diabeł jest cierpliwy” – Dziś diabeł ma dobrotliwą, zatroskaną o nasze prawa twarz.

Jest też nowy dwumiesięcznik „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuły: „Przeżyłem śmierć, widziałem niebo” – mówi żywy świadek życia po śmierci” oraz „Skąd tyle zdrad małżeńskich?”