X Niedziela Zwykła

W czwartek 7.06 ks. Tomasz obronił pracę doktorską na UKSW w Warszawie. Składając serdeczne gratulacje życzymy, by Opatrzność Boża czuwała nad nim w służbie Bogu i Kościołowi. Wspierajmy ks. Tomasza naszą modlitwą.

Dziękujemy za ofiarę 200,- zł. na kościół od p. Jolanty z Mińska Mazowieckiego.

Zakończyły się finały naszej diecezjalnej ligi piłki nożnej podstawówka zajęła 4 miejsce. Open po raz 4 z rzędu jest mistrzem diecezji. Możemy zobaczyć puchar - jest wystawiony pod amboną.

Proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej zaprasza dziś na XII Piknik Rodzinny w Wólce Mińskiej. Szczegółowy program na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

Duszpasterstwo „TALENT” zaprasza we wtorek 12 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.  do sali w Domu Parafialnym na kolejne spotkanie z cyklu „Dekalog  dla przedsiębiorcy”. Tematem przewodnim spotkania będzie jakość oferowanych produktów i usług.

W środę 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

13 czerwca odpust w parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim.

Msza św. na zakończenie roku Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę 16 czerwca o godzinie 9.30. Serdecznie zapraszamy.

Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej kontynuuje akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej Diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier.

Od piątku 15 czerwca do poniedziałku 18 czerwca do godz. 8.00 na parkingu przy Domu Parafialnym będzie ustawiony oznakowany kontener na makulaturę.

W dniach od 14 do 17 czerwca b.r. przy Parafii MB Królowej Polski w Otwocku odbędzie się Festiwal Pieśni Religijno-Patriotycznej Diecezji Warszawsko-Praskiej, SACROSONG 2018. Ponieważ w kosztach Sacrosongu uczestniczy Burmistrz Mińska Mazowieckiego, p. Marcin Jakubowski, w przyszłą niedzielę 17.06 w naszym kościele na Mszach świętych o godz. 9.30, 12.30 16.00 i 18.00 będzie śpiewał chór „Majowy Kwiat” z Białorusi. Szczegółowy program Sacrosongu na plakatach i ulotkach.

W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla księży studiujących za granicą.

- po wszystkich Mszach świętych modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne i poświęcenie pojazdów.

W drugą niedzielę lipca tj. 8 lipca organizowana jest Pielgrzymka Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.20 spod Domu Parafialnego, powrót ok. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60,- zł., wpłaty przy zapisie. Pojedzie 1 ksiądz od nas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Dwa światy” – Skąd niechęć do katolików świadczących o swojej wierze?.; oraz „Cóż to jest prawda?” – Dlaczego Żydzi łatwiej usprawiedliwiają Niemców za ich zbrodnie niż Polaków?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Kardynał Hlond bronił Żydów” – Oskarżany dziś o antysemityzm kard. Hlond bronił Żydów, za co byli mu wdzięczni; oraz „Czekając na Franciszka” – Papież we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię.

Słowo Pasterskie Biskupa Warszawsko-Praskiego na zakończenie peregrynacji Kopii Ikony MB Częstochowskiej w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Przewielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

Nasza Wspólnota Diecezjalna, która od dziewięciu miesięcy przeżywa Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku, może powiedzieć dzisiaj iż czas się wypełnia.

Uroczystość na zakończenie Nawiedzenia odbędzie się niebawem, bo już 16 czerwca (sobota) 2018 roku w Warszawie, w parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka).

O godz. 10.00 rozpoczniemy przygotowanie modlitewne już przy Świętym Wizerunku Nawiedzenia, a o godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św., koncelebrowana, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.

Czas szybko mija. Tak niedawno witaliśmy uroczyście Obraz Nawiedzenia w Radzyminie. A oto niebawem zgromadzimy się na Placu Szembeka, aby z serca podziękować Matce Bożej za jej szczególną obecność w naszej diecezji i za wyproszone łaski.

Proszę Was wszystkich, Umiłowani Diecezjanie, przybądźcie jak najliczniej na wielką modlitwę dziękczynną.

Oddając chwałę Bogu za już otrzymane dary, pragniemy zawierzyć Matce Bożej całą naszą Diecezję i każdego indywidualnie. Ten akt rozpocznie duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych Parafiach naszej Diecezji.

Oczekując na nasze spotkanie przesyłam moje pasterskie błogosławieństwo.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski