UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

Od dzisiaj przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Dzisiaj i w dni powszednie będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Przypominamy, że do kościoła przychodzimy godnie ubrani, tak jakbyśmy mieli spotkanie w sprawie bardzo ważnej, np. spotkanie z szefem firmy, gdzie mamy pracować. Przyjście w stroju działkowym zdyskredytowałoby nasz stosunek do szefa. Bóg jest kimś nieskończenie ważniejszym, dlatego nie lekceważmy Boga i jego świątyni.

Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca 2018 roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Przypomina zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

W drugą niedzielę lipca tj. 8 lipca organizowana jest Pielgrzymka Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.20 spod Domu Parafialnego, powrót ok. 20.00, Koszt 60 zł., wpłaty przy zapisie. Pojedzie 1 ksiądz od nas.

Dziękujemy bardzo rodzinom z ul. Kołowej za modlitwy i ofiary w wysokości 1150,- zł. Matka Boża w cudownej kopii nawiedza obecnie mieszkańców na ul. Powstańców Warszawy.

Wczoraj był konserwator zabytków, który przygotowuje się do renowacji ołtarza głównego. Nasza parafia uzyskała dotację od Mazowieckiego Wojewódzkiego  Konserwatora Zabytków z Warszawy w wysokości 112 tys. zł. Całkowity koszt renowacji wyniesie 490 ty. zł. Rozpoczniemy renowację pod koniec czerwca.

Ogłoszenie Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim

Informujemy, że na cmentarzu komunalnym w Mińsku Mazowieckim na grobach pojawiły się kartki następującej treści:

KANCELARIA

PROSZĘ O KONTAKT

W GODZ. 11.00 – 18.00

512 296 282.

Ponieważ w Zarządzie Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim nie ma kancelarii cmentarza tylko administracja cmentarza komunalnego, a podany na kartce numer telefonu nie należy do Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim informujemy, że zaistniała sytuacja może świadczyć o chęci wyłudzenia pieniędzy od osób opiekujących się grobami bliskich.

O zdarzeniu powiadomiono  Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim.