IX Niedziela Zwykła

- W czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia swojej cegiełki na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako wotum wdzięczności za Wolną Polskę.

- Z racji Oktawy Bożego Ciała Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i Procesja Eucharystyczna o godz. 17.00. Nie będzie procesji po Sumie.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich, Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku.

Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

Do czwartku włącznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj będą one o godz. 17.00 natomiast w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów.

W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00.

Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie rodziców ministrantów wyjeżdżających na obóz w niedzielę 10 czerwca o godz. 18.45 w salce Domu Parafialnego.

Dziękujemy bardzo dzieciom komunijnym ze Szkoły Podstawowej przy ul. Dąbrówki za ofiarę 1090,- zł na misje.

Dziękujemy bardzo za wsparcie Radia Maryja i Telewizji Trwam ofiarami w wysokości 1848,- zł. Dziękujemy też osobom zbierającym.

Proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej zaprasza na XII Piknik Rodzinny w Wólce Mińskiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 czerwca. Szczegółowy program na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

W drugą niedzielę lipca tj. 8 lipca organizowana jest Pielgrzymka Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.20 spod Domu Parafialnego, powrót ok. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60,- zł., wpłaty przy zapisie. Pojedzie 1 ksiądz od nas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Od paciorka do modlitwy” – Jak wychowywać dzieci do życia religijnego i do modlitwy?.; oraz „Cuda eucharystyczne” – Co warto wiedzieć o cudach eucharystycznych i o samej Eucharystii?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „EKG Bożego serca” – Elektrokardiogram Bożego Serca ukazuje, że jest rozpalone, zranione i przebite.; oraz „Prawo bez źródła” – Jak prawa człowieka zostały zawłaszczone przez ideologie liberalno - lewicowe?