Uroczystość Świętej Trójcy

Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 grupa 86 dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Dąbrówki przystępuje do I Komunii św. Dziękujemy ich rodzicom za dar ołtarza w wys. 2830,- zł.

Bóg zapłać rodzicom, katechetom, nauczycielom, p. Adamowi - organiście, p. Adamowi -  kościelnemu i s. Annie – zakrystiance za przygotowanie tej pięknej uroczystości.

- po Mszy św. o godz.18.00 Koncert Maryjny w wykonaniu oktetu wokalnego „Manufaktura Dźwięku” z Mińska Mazowieckiego.

- pod chórem można złożyć ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Bóg zapłać za ofiary na misje w wysokości 3330 zł od 69 dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Siennickiej, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św.

W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji. Trasa procesji, jak w ubiegłym roku.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Wspólnotę Ruchu Światło-Życie

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w dni powszednie będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Z racji Oktawy Bożego Ciała Nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna będą tylko o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.

Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w I-piątek od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę:

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

- o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych.

W niedzielę 3 czerwca o godz. 16.30 w kinie Muza w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „Paweł, apostoł Chrystusa” - uniwersalna opowieść o istocie chrześcijaństwa. O pokonywaniu zła miłością, mroku światłem i śmierci głęboką wiarą. Szczegóły na plakacie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Prymas dla Niepodległej” – Skąd brał się i na czym polegał głęboki patriotyzm Prymasa Tysiąclecia?.; oraz „Olbrzym się budzi” – Jak u nas wygląda zaangażowanie świeckich w ewangelizację i jak może wyglądać?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Radość i prawda Eucharystii” – Po co jest święto Bożego Ciała?; oraz „Opcja Benedykta” – Jak zachować wiarę w środowisku antychrześcijańskim?