Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 grupa 113 dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Siennickiej przystępuje do I Komunii św. Dziękujemy ich rodzicom za dar ołtarza w wys. 4640,- zł.

Bóg zapłać rodzicom, katechetom, nauczycielom, p. Adamowi - organiście, p. Adamowi -  kościelnemu i s. Annie – zakrystiance za przygotowanie tej pięknej uroczystości.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

- po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo Majowe połączone z Nabożeństwem do Ducha Świętego.

Dzisiaj na Mszach świętych gra zespół „Głosy Aniołów” z Ukrainy. Dziękujemy za ukazanie piękna melodii i śpiewu na chwałę Boga. Po Nabożeństwie Majowym o godz. 17.0 będzie  krótki koncert tego zespołu, zaś po wszystkich Mszach św. można nabyć płyty z ich utworami.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedziałce  i ze szkół podstawowych spoza terenu naszej parafii, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św. ofiarowały na misje 3407,- zł. Bóg zapłać za wsparcie misjonarzy z naszej diecezji.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W piątek 25 maja o godz. 17.30 spowiedź przed I Komunią Świętą dzieci z III grupy.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Na Mszy św. o godz. 11.00 III grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

Za tydzień będzie możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Pod chórem będą osoby przyjmujące ofiary na ten cel.

Już niedługo Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Wspólnotę Ruchu Światło-Życie

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jak świętować niedzielę?” – Co można, a czego nie należy robić w dzień święty.; oraz „Nie daj się oszukać” – Co zrobić, kiedy podczas pokazów lub pielgrzymek damy się naciągnąć na niepotrzebne i za drogie zakupy?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Paraklet pilnie potrzebny” – Co ma Duch Święty do naszego wzrastania w świętości?; oraz „Dokąd zmierza Europa?” – O powrocie do pogaństwa i o człowieku, który nie jest Bogiem.;

Zbiórka makulatury na Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej do kontenera na parkingu przy Domu Parafialnym będzie trwała do poniedziałku 21 maja do godz. 8.00.