VII Niedziela Wielkanocna

Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Dzisiaj:

- na Mszy św. o godz. 11.00 I grupa dzieci przystępuje do I Komunii św.

- o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza prowadzących własną działalność gospodarczą, kierowników i menadżerów do udziału w programie „DEKALOG Przedsiębiorcy”. Najbliższe spotkanie w salce w Domu Parafialnym we wtorek 15 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „Gdzie dwóch albo trzech, czyli o relacjach w pracy.”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

W środę 16 maja Uroczystość św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W piątek 18 maja o godz. 17.30 spowiedź przed I Komunią Świętą dzieci z II grupy.

W przyszłą niedzielę

- na Mszy św. o godz. 11.00 II grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

Są jeszcze wolne miejsca do Lichenia dla dzieci komunijnych i ich rodzin oraz osób chętnych. Wyjazd 19 maja o godz. 7.00. Koszt 50,- zł. Zapisy po Mszy św. lub w kancelarii.

Siostra Margaret zaprasza dzieci z rodzicami na wyjazd do Loretto w sobotę 19 maja. Koszt 10,- zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej prowadzi akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej Diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier.

Od piątku 18 maja do poniedziałku 21 maja do godz. 8.00 na parkingu przy Domu Parafialnym będzie ustawiony oznakowany kontener na makulaturę.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w Rekolekcjach Pracowników Służby Zdrowia i 94 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 25-27 maja 2018r. Szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji.

Dnia 2 czerwca, tj. w sobotę organizowana jest pielgrzymka do Kodnia dla dzieci komunijnych z rodziną, pojedzie autokar z księdzem. Koszt 70 zł od osoby. Wyżywienie własne z możliwością zamówienia obiadu. Będzie grill w ramach opłaty oraz odwiedzenie Pratulina i Jabłecznej. Zapisy do 20 maja.

Siostry Loretanki zapraszają na weekend rekolekcyjny z Maryją do Loretto w dniach 15-17 czerwca 2018. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę o 15.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Jak już ogłaszaliśmy, chcemy odtworzyć poprzednią Drogę Krzyżową. Prosimy o udostepnienie w tym celu jej zdjęć. Po wykorzystaniu zdjęcia zostaną zwrócone.

Można wesprzeć finansowo Siostry Karmelitanki z Osin, a one odwdzięczą się modlitwą. Dokładniejsze informacje w gablocie.

Obecnie obraz Matki Bożej Jasnogórskiej wędruje na ulicy Kołowej i będzie odwiedzał rodziny na ulicach sąsiednich. Przypominamy, że przed przyjęciem Matki Najświętszej w znaku jej wizerunku trzeba się pojednać z Bogiem w Sakramencie Pokuty, ewentualnie przeprosić się z bliźnimi i zadośćuczynić za błędy, a wtedy Pani Jasnogórska będzie błogosławić rodzinom.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie grał zespół z Ukrainy „Głosy Aniołów”.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Plucie na Polskę” – Dokąd może nas zaprowadzić kampania przeciwko Polsce rozpętana w USA?; oraz „Dlaczego pierwsze soboty?” – Dlaczego Matka Boża chce upowszechnienia nabożeństwa objawionego s. Łucji z Fatimy i czym ono się różni od nabożeństw praktykowanych w większości parafii?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Chrystofobia po polsku” – W katolickim kraju zdarzają się przypadki dyskryminowania chrześcijan.; oraz „Bóg jest większy niż choroba” – O dzieciach, które żyją, choć lekarze nie dawali im na to szans. Dziś mówią o cudzie.;

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim poszukuje zaginionej mieszkanki Mińska Mazowieckiego Pani Bogusławy Majszyk. Z posiadanych informacji wynika, że aktywnie uczestniczyła w życiu parafialnym, dlatego Policja zwraca się w tej formie z prośbą o przekazanie wszelkich iformacji mogących przyczynić się do odnalezienia kobiety. Telefon dyżurnego KPP w Mińsku Mazowieckim – 25 759 72 00.