VI Niedziela Wielkanocna

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz starszej Asysty Procesyjnej. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych  dziś o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy dni modlitw błagalnych o urodzaje.

We wtorek 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 jest Mszą św. zbiorową. Można jeszcze zgłaszać intencje w kancelarii parafialnej.

Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

W wtorek 8 maja o godz. 19.00.spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

W najbliższy piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha św. Będzie odprawiana po nabożeństwach majowych.

W piątek 11 maja o godz. 17.30 spowiedź przed I Komunią Świętą dzieci z I grupy.

W przyszłą niedzielę 13 maja na Mszy św. o godz. 11.00  I grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

13 maja o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa te będą kontynuowane co miesiąc do 13 października.

Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 25 – 27 maja. Szczegóły na plakacie.

Dnia 2 czerwca, tj. w sobotę organizowana jest pielgrzymka do Kodnia dla dzieci komunijnych z rodziną, pojedzie autokar z księdzem. Koszt 70 zł od osoby. Wyżywienie własne z możliwością zamówienia obiadu. Będzie grill w ramach opłaty oraz odwiedzenie Pratulina i Jabłecznej. Zapisy do 20 maja.

W dniach 2-3 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału. Wyjazd 2 czerwca, godz. 2.30 z pod plebanii, powrót 3 czerwca ok.8.30, koszt 60zł. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii.

Warszawskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w sobotę 12 maja w Katedrze Warszawsko-Praskiej. O godz. 12.00 Msza św. i poświęcenie motocykli. Więcej informacji na plakacie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Alfie. Jeden z nas” – Mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.; oraz „Nie o prezenty tu chodzi” – Znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci do I Komunii Świętej.

Są jeszcze egzemplarze podwójnego numeru tygodnika „Idziemy” z ostatniego tygodnia.